» Poradna » Ostatní

Jak poznat 4K TV?

Zdravim muzete mi nekdo poradit jak mam poznat 4K TV ktera je opravdu 4K? Chtel bych koupit novou ale kdyz nejakou vyberu tak se v komentarich doctu ze to ve finale neni 4K a ze je to jen marketingovej tah. Uz fakt nevim podle ceho vybrat kdyz nam prodejci lzou. (napr. LG 43UJ635V - 108cm)Zdroj: https://www.poradte.cz/elektronika/23438-jak-poz...

Odpovědi na otázku

4K televize je prostě 4K. Žádné "jako4K" neexistují.

Ok ja jen ze se na czc.cz v komentarich nekdo pta jestli tato TV bude fungovat na PS4 Slim ktery nepodporuje 4K a odpoved byla:Tato televize není 4K, jde o 2,88K obrazovku - LG marketing, co dodat.

Anonymní tvrzení bez jakéhokoliv důkazu.

Spočítej všechny ty pixely

Pokud to nepoznáš vlastním zrakem, je to přece jedno. Stejně jako barvoslepému je barevná TV k hovnu i kdyby měla parametry světové.A pokud to zrakem poznáš, zase se nepotřebuješ vyptávat spoléhat na lhaní prodejců..."Erno, ty stěrače hlásit nemusíte, to přece vidím.."

U dalsi TV od LG na CZC.CZ se nejaky clovek pta proc kdyz hraje na PS4 PRO (ktery podporuje 4K) se obraz seka. Odpoved byla: Většinou stačí povypínat veškerý postprocesing obrazovky - všechny ty motion plus, edge detection a další - všechno vypnout + zapnout game mode.LG 49UJ6307 není ani 4K obrazovka, takže by snad neměla být postižena vysokým inputlagem.A pritom se tam pise ze to je 4K TV :D tak ja nevim

4k je prostě 4k,,co se týče kvality tam už rozdíl je,, přeci jenom jsou 4k za 20 tisíc a jsou stejně velké TV i za ''plácnu'' půl mega...

A napadlo tě nekoukat o čem se tam vybavují lopaty a podívat se třeba do manualu či specifikace te které televize?

Zde k tomu neco je, jde o pouziti RGBW panelu u mensich uhlopricek. Schnrul bych to tak ze ti to asi stejne muze byt jedno, pokud je hlavnim parametrem cenahttps://avmania.e15.cz/4k-vs-3k-dejte-pozor-na-f...

Jedno to neni Nerad bych si koupil 3K TV a pak zjistil ze 4K byla o 2000kc drazsi

Tá LG telka vôbec nie je 4K telka! Je to len UHD telka (i keď s veľkou pompou vyhlasujú 4K) - rolíšenie je totiž 3840x2160px. 4K by musela mať 4096 x 2160px!!!!!

@xXx: "... by musela mať 4096 x 2160 ..."- choď si vypýtať nazad školné z matiky - 1920 krát 2 je aj v Afrike 3840 a nie 4096!

Matematicky to sedí, ale inak 4K je 4000 a viac obrazových bodov horizontálnehttps://cs.wikipedia.org/wiki/Rozli%C5%A1en%C3%AD_4K3840 je UHD!!!!!Takže - blbečku - ty si over a potom píš!

Na rozdiel od Teba nikdy nerozdávam nálepky typu "blbeček" a podobne - už toto o Tebe niečo svedčí.Niektorí autori uvádzajú, že 4K UHD je aj 3840x2160 - toho sa zrejme LG chytilo (tým samozrejme neobhajujem značku LG). Pre väčšinu ľudí je rozdiel medzi šírkou 3840 a 4096 pixelov nepodstatný, dokonca niektorí výrobcovia zámerne robia deformovaný displej (pixely nie sú presne 1:1 - myslím tým pomer medzi šírkou a výškou) - takže rozdiely medzi UHD a 4K UHD sa tým vlastne úplne môžu zotrieť.