» Poradna » Programy

Jak poslat z Java Appletu zpravu do JS obsahujici line break

Ahoj!
Mam takovy problem. Potrebuju z java appletu poslat delsi zpravu do javascriptu. Delam to pomoci netscape.javascript.JSObject nasledujicim zpusobem:

JSObject.getWindow(this).eval("javascript:dochange('"+message+"')");

A na strance je javascript, ktery ma metodu dochange(message){}

Kdyz se jedna o kratkou zpravu, tak je to bez problemu. Ja tam ale potrebuju poslat neco delsiho a chci zachovat line breaky. Applet mi ale hazi netscape.javascript.JSException: Script error: SyntaxError: Parse error at line 2

Hadam, ze je to prave tim line breakem, ale nevim, jak jinak to poslat. Zprava sice obsahuje hromadu specialnich znaku jako <:/# ..., ale kdyz poslu jeden radek, tak je to bez problemu.

Diky

Odpovědi na otázku

P.S. Zatim jsem prisel akorat na jeden workaround: V appletu pred odeslanim nahradim line breaky za nejaky jiny znak a po prijeti javascriptem(resp. az po odeslani formulare na serveru) to zase nahradim zpatky. Tohle reseni se mi ale ani trochu nelibi :/

V PHP sem viděl používat encode/decode aby prošlo co projít nechce, což je vlastně totéž. Jinak to asi nejde.

Diky za odpoved. Zatim s tim vydrzim a snad casem prijdu na neco rozumnejsiho.