» Poradna » Programy

Jak poslat z hospody foto+text?

Mám hospůdku s ubytováním,v ní PC a chci hostům umožnit poslat fotky hospody mailem+text--hromadně večer.Jak jednoduše,prosím?Eda

Odpovědi na otázku

ZdravimDe o to, k cemu jinemu to PC bude jeste slouzit. Kdyz k nicemu jinemu, tak predpoklada, ze bys ho chtel ochranit proti zasahum zvedavcu a nenechavcu. V tom pripade bych se vykaslal na explorer (jako systemovy shell) a naprogramoval bych si (nebo si nechal naprogramovat) jednoduchy mailer, ktery umi odesilat maily a tahat fotky z fotaku nebo ze skeneru (pres TWAIN rozhrani). To je asi nejjednodussi a nejbezpecnejsi cesta. Pokud bys tam chtel mit Linux, tak tam by to slo taky bezpecne a zaroven bys to mohl vklidu pouzivat jako normalni pocitac. Proste bys vytvoril ucet, na ktery by se hosti logovali a ten by jim umoznil jen to, co jim povolis.Jestli mas jeste nejake otazky, klidne napis.Hurricane

Ahoj.Bude to vlastně v rohu stojící kiosek s PC a dotykovou obrazovkou.Na obrazovce budou náhledy na záběry hospody.Host prstem zvolí obrázek a otevře se mu okno,kam zadá e-mailovou adresu a text.Celé se to zatím nasype někam,kde to večer najde osoba,která to odešle/přes disketu a jiné PC?... .V budoucnu by se to všechno odeslalo večer samo.Zatím moc díky.Eda

ZdravimTak to je trochu jina. Pouzil bych windowsy. Asi 2000 nebo NT. Kvuli stabilite. Pak bych naprogramoval (nebo nechal ..) prislusnou aplikaci. To neni moc slozite. VYstup z ni by byl napr. ve tvaruIMG8-abc@def.czTo by se ukladalo na disk. Pokud by to bylo sesitovane s jinym kompem, tak by to mohlo byt vice automaticke. Ze vznikleho souboru by jsi pak bud rucne nebo automaticky udelal jednotlive maily a odeslal.Dulezita otazka? Mas tam pevnou linku? Ten druhy pocitac (v pripade, ze to bude sesitovane) bude bezet minimalne stejnou dobu jako ten kiosek?Hurricane

Dej pak adresu té hospody kde to bude. Jaké je tam pivo? Máš tam absint?

Nikoho nic nenapadá?