» Poradna » Programy

Jak poslat Shutdown na jiný počítač v síti?

Jak ve Windows XP (SP2) pošlu příkaz na shutdown na jiný počítač? V nápovědě se píše:
-m \\computername - Remote computer to shutdown/restart/abort
ale to mi nepomůže. Dayný počítač to totiž nenajde. Zkoušel jsem to zadat ve tvaru:
\\pocitac i \\skupina\pocitac, ale to nepomohlo, přitom počítače se navzájem vidí a všechno je v pohodě. Když si chci v GUI Shutdownu dát Browse, napíše mi to "Directory Service is Currently unavailable"
Poradí mi s tím někdo?

Odpovědi na otázku

nemela by tam byt spis IP adresa, nez nazev pocitace?

taky jsem zkoušel, taky nenajde...

Pouzivam prikaz "shutdown" v suvislosti zo zaloznym zdrojom (APC). UPS-ka pri vypadku prudu posle do siete prikaz "shutdown" na pracovne stanice. Pri skuskach prikaz simulujem z prikazoveho riadku a funguje to. Hacik je v tom, ze na pracovnych stanicach mam nainstalovany klientsky programek od APC (je volne na webe). Neviem ci ti to pomoze, ale snaha bola.

Pokud je na tom pocitaci zapnuty firewall, tak mas smulu

Zkuste použít PsShutdown z PsTools od SysInternals.

popis přepínačů je zde:

technet.microsoft.com ...

"Directory Service is Currently unavailable" jednoznačně ukazuje na to, že počítač není v doméně, takže to takhle nejde.