» Poradna » Počítačové sítě

Jak poslat malý soubor z PC s linuxem (z terminálu) na telefon (ev.internet) ?

Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit a nasměrovat.Mám na PC nainstalováno MMC Openelec, které funguje na bázi nějakého malého linuxu (velikost asi 150 MB) jelikož při přístupu z jiného PC v místní síti přes SSH používám linuxové příkazy v terminálu.Potřeboval bych odeslal malý textový soubor (několik kB) z dávky vykonávané bash.Příjemcem tohoto souboru by měl být buď telefon nebo tablet s Androidem, ev.nějaké úložiště na internetu, nebo ev. e-mail do kterého bych se z telefonu nebo tabletu podíval. V tom souboru je jen pár čísel, velikost zanedbatelná.Stačí mi aby to fungovalo v místní síti, internet je připojený přes router (nemá USB aby se k němu mohla připojit fleška a sdílet obsah).Zkoušel jsem hledat na webu, ale není mi vůbec jasné, jestli to lze provést.Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

scp používám ke kopírování souborů z MMC Openelec na druhý PC s linuxem, ale nevím jak to poslat na telefon s Androidem nebo internetové úložiště ev. jinak

Z bashe snad neni problem poslat mail s prilohou? Nebo je? ;o)No a pak se ten skript zafoukne do cronu, aby se poustel opakovane podle pozadavku..http://stackoverflow.com/questions/17359/how-do-i-... cat soubor_k_odeslani | mailx adresa@domena.cz

To je právě to, že mailx na tom centru není. Instalovat se nic nedá, systémové složky jsou jen pro čtení. Cron používám, pouští mi v intervalech moje scripty.Tak jsem zatím v koncích.

tak použij jinou poštovní apku která v tom bazmeku je

Vyřešil jsem to "obráceně" podle doporučení z jiného fóra programem ES File Expolorer File Manager.Před položením dotazu jsem uvažoval o Dropboxu (soubory mu dávat do jeho složky), ale aby se přenesly do mobilu s Dropboxem to bych musel přepnout Openelec na jiný OS (na PC je multiboot-Openelec,Puppy,Porteus a Windows XP), aby se složka synchronizovala. Sambu má Openelec již v základu, ES File Expolorer File Manager je to co jsem potřeboval. Z mobilu nebo tabletu je vidět do PC s Openelec i do jiných PC s Windows nebo linux. V přenášeném souboru je "výtažek" ze souboru service.log (zapnutí a vypnutí PC, zahájení a skončení záznamu, počet chyb v DVB-T streamu, zvětšování velikosti složky se zaznamenávanými pořady-jestli se skutečně zapisují data). Jelikož je PC s Openelec v jiném patře, nechce se mi pořád lítat k PC nebo zapínat jiný PC a dostávat se do něj přes ssh. Na mobilu je to ideální, je zapnutý pořád a leží u televize na stole.

Alternativa: šlo by to taky někam odeslat přes FTP. Odhaduji, že FTP klient je v každém linuxu. Tak jsem vyřešil přenos dat z Raspberry Pi / Wheezy.