Jak poskládat k sobě RAM?

Prosím o radu.Mám 3 notebooky (Acer E5-572G, ThinkPad E530 a ThinkPad E430) a v každém je jeden 4GB modul RAM (podrobnosti o nich níže).Pak jsem získal ještě jeden další 4GB modul RAM a ten chci přidat do toho Aceru aby v něm bylo 8 GB celkem.Ale vím, že ne všechny RAM spolu fungují ideálně. Tak se chci zeptat, jak mám moduly poskládat, aby v aceru byla ta nejlepší možná kombinace, ta lepší ze zbylých pamětí v ThinkPadu E530 a zbylá v E430.Doufám, že jsem poskytl všechny potřebné informace.Díky za rady.Níže následují informace o jednotlivých modulech (export z CPU-Z):https://pastebin.com/qZRY5bRN//Zkráceno přehlednějším odkazem.//

Odpovědi na otázku

Moduly 2 a 4 jsou skoro stejné, tak zkus ty. Mají stejné frekvence, napětí i časování. První se liší frekvencí a třetí je DDR3L se sníženým napětím z 1,5 V na 1,35 V. Takže ty bych zkoušel až pokud to nebude fungovat s těmi 2&4.

v tom notebooku kde je DDR3L ti nepojdu tie ostatne pamate, takze mas len 2 notebooky. Cize rozober acer (ak ta L nieje vnom), daj tam novu pamat a ked pojde tak pojde. Ked nie, vyskusaj tu pamat z posledneho booku a uvidis..

Acer je ten s tou DDR3L. Takže to znamená, že mám smůlu co?

myslim ze ano, ale vyskusaj tam dat tu novu pamat, max nepojde

Dal jsem tam tu 2 a 4 (dle doporučení výše), spustil a černý display, větráček se po chvíli přestal točit. Kontroloval jsem, že jsem správně vrátil všechny kabely a snad jo. Takže je to tou pamětí no.

ved boze kup jednu 4ku ddr3L 20€/500korun ta nezabije

Pokud je ten Acer na DDR3L, tak se není čemu divit. Běžné DDR3, které jsou dělané na 1,5 V prostě nemusí s 1,35 V běžet.

Já vycházel z pořadí, které jsi uvedl. Podle toho byl ten Acer "MODUL 1". Pokud je to "MODUL 3", tak si kup nějakou DDR3L a tu DDR3 dej do jednoho z těch dvou zbývajících.