» Poradna » Ostatní

Jak podat výpověď

Ahoj. Chtěl bych se zeptat na palčivý problém týkající se podání výpovědi v práci.
Samotný popis nespokojenosti v práci a nutnost odchodu by vydala na samostatný příběh a tomu se nechci věnovat.

Budu předávat výpověď vedoucímu společnosti.
Chtěl bych vědět jakým způsobem mám doloženo, že jsem předal výpověď.

Výpověď jsem napsal podle následujícího vzoru:
www.euroekonom.cz ...

Ale nechci ji posílat poštou, jen ji chci předat osobně.
Je to právně dostatečné, když ji neposílám poštou?

Odpovědi na otázku

Dostatečné to je, ale nech si podepsat kopii ať to nemůžou zapřít.

pri predani ti na kopii napise: prevzal a podpis, pokud ne, posli postou s dorucenkou, vypoved (dvou mesicni) zacina bezet od 1. nasledujiciho mesice, tak si pospes, at to stihnes, pokud ji dorucis 1.12.2011, tak koncis k 28.2.2012

a pristi rok je prestupny, takze 29.2.2012

Dobře. Děkuju vám oběma.

vyhotovit ve dvou kopiích- jednu pro tebe, druhou pro něj a samozřejmě obě podepsané

Zkus dohodou, potom bys třeba ty dva měsíce nemusel čekat.

Jasně, já výpověď podával taky fyzicky, nebyl problém. Ale pro jistotu jsem si nechal kopii v elektronické podobě, kdyby náhodou.. :) Co se týče toho, jak takovou výpověď napsat, inspiroval jsem se podle tohoto vzoru > https://www.vimvic.cz/clanek/vypoved-z-pracovni...