» Poradna » Ostatní

Jak plavecké bazény ekonomicko-matemticky spočítají výši celodenního vstupného

Matematika, fyzika se tu řeší každou chvíli, tak se v podstatě nic neděje i když to s PC poradnou nesouvisí.Druhá poznámka: Nejde mi o bazén, ale o __MATEMATICKOU ANALÝZU__Jak ekonomka v plaveckém bazénu vypočítá výši celodenního vstupného v letní koupací sezóně, aby to bylo rentabilní nebo, alespoň z části ?

Odpovědi na otázku

Na to nepotřebuješ žádnou ekonomku.Na to stačí selský rozum. Příjmy musí být vyšší než výdaje.

To mi je jasné že příjmy musí být vyšší než výdaje Ale nevím kde vezmu "počet" potenciálních plavců kolik příjde, aby se to vynásobilo vstupným čož by se rovna příjem. Náklady jsou více méně fixní, ale návštěvnost u bazénů závisí hlavně na počasí.

mě vždycky řikali rodiče: hlavně tam vydrž co nejdýl aby se jim to nevyplatiloPS: jaktože bereš invalidní důchod a přitom nejseš blbej protože si vystudoval vysokou ?

Nestudoval jsem vysokou JEN STŘEDNÍ

Základy ekonomiky nebyly součástí výuky? Zrovna jsi chyběl, nebo učitel na to kašlal?

Spíš jen tak, aby bylo vidět, že se něco dělá, kdyby přišla inspekce

takže máš střední SPŠ, jak je možný že potřebuješ brát důchod invalidní

Tys to špatně pochopil, pan Kolesa má "vystudováno" SOU v oboru elektrikář, nikoli ekonom a už vůbec ne střední školu

V principu laicky přece jednoduše. Náklady - (spotřeba vody, spotřeba dezinfekce+náklady na čištění (to se nedělá každý den, že), náklady na el. energii, platy zaměstnanců...), co proboha jiného?

Já bych spočítal cena = [ nájem(pronájem, atd... za den) + denní mzdové náklady(za den) + energie(za den) + chemie(za den) + cena vody v bazénu(objem prvotního napuštění/počet dní sezóny) + voda(za den) + požadovaný zisk(za den)] / předpokládaný počet návštěvníků. Určitě to ale nebude vše, například zisk z občerstvení, pronájmu lehátek atd...

A můžeme pokračovat například otázkou výpočtu cen obědů v jídelnách, jízdného, vstupného na kulturní akce, atd. Kontaktuj v pracovní dny přímo např. rakovnický bazén, ekonom ti všechny otázky ohledně tvorby výše vstupného jistě rád zodpoví.

Neřeším náklady, ty se "znají".Já řeším tyto :__neznámé__ :počet návštěvníků výše celodenního vstupného

Prostě se porovná kvalita s konkurencí, dle toho se odhadne cena a buď lidi přijdou nebo ne. Když jich je málo, slevní se. Samozřejmě to není tak jednoduché, protože tam máš ještě zisk z občerstvení/pronájmu různých píčovinek a tak.

Michale, Michale... bazény jsou silně PRODĚLEČNOU záležitostí, kterou jejich vlastník (obvykle město, v Praze městská část) masivně DOTUJE! Takže nějaké ekonomicko-matematické analýzy jsou v tomto případě naprosto zbytečné.Nastaví se to tak, aby tam vůbec někdo chodil a zároveň aby bylo něco málo na údržbu. Že by se zaplatil kompletně celý provoz je čirý nesmysl. Klidně se jich zeptej http://www.bazen-rakovnik.cz/index.php

Tak proč se provozují, když je to tak silně prodělečný ? To nemá smysl.

Kdyby se dělalo jen to, na čem se vydělává, tak bys chcípnul hlady.

ze stejného důvodu, jako se vyplácejí invalidní důchody

Smysl nemá dotaz. Přesuň svůj sobotní "pokec" jinam. Pochybuji, že právě ty bys bazén někdy osobně navštívil. Prodělečnost/výdělečnost tady neřeš. Pokud stojíš o informace o vstupném, obrať se přímo na bazén, jak už ti doporučil i Aslan.

Upřímně pochybuji, že by mi poslali účetní uzávěrku

Pochopitelně. 1) nic ti do toho není, 2) nic bys z toho nepochopil.

Mě jde hlavně o to jak se to počítá jaké vstupné nasadit.Aby to lidi přilákalo a byl nějaký zisk.

To ovšem se zasláním účetní uzávěrky nemá nic společného. Založ si konečně vlastní blog a probírej si podobné "dotazy" tam. Dobře víš, že tady tě dřív nebo později vždycky někdo jadrně pošle kamsi, v lepším případě na vulgarity nedojde a dotaz bude jen smazán.

Teď možná naseru zastupitele města Rakovník, ale vzhledem k tomu, že jsou ode mě cca 200 km, tak mi to neva Jednání městského zastupitelstva jsou veřejná. Veřejně se i oznamuje předem program jednání. Tak až budou na podzim jednat o rozpočtu, tak se UMEJ, a běž si tam poslechnout, kolik peněz stojí provoz bazénu

UMEJT? To jako vodou? Si se zbláznil Kolesa a voda...

no co, když něco chce vědět, tak se bude muset obětovat

Upřímně - co myslíš že z toho, co by se tam dozvěděl, by byl schopen pochopit?

Kolesa a voda? Dokonce i povodeň obestoupila Rakovník, ale nakonec jej nechala netknutý. Přítomnost Kolesáka zcela jistě zachránila město před povodňovou vlnou.

Každý matematik ti řekne, že se dosadí "Pišvejcovo číslo". Jenže na to musíš dělat trochu jinou školu.

a ty určitě chodíš Koleso, do Podolí jako každej správnej pražskej tepIouš co ! když už jsme u těch bazénů ! !