» Poradna » Mobily

Jak platit na googleplay?

Zdravím, mám na nevyužívané sim kartě nasbíraný kredit a rád bych ho vyčerpal nákupem aplikací na GooglePlay, ale nevím jak mám postupovat i když mám na simce povolenou M-platbu.Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

Mplatbu musíš mít povolenou u operátora a taky v Googlu. Já to používám také, je to bezpečnější než Googlu cpát kartu. - Pokud máš dual sim telefon musí být ta karta v telefonu jako primární! Aby jsi mohl zaplatit.- Na Google Play u tvého účtu vlezeš do nastavení a vybereš "Platební metody", pak už dáš jen přidat platební metodu kterou potřebuješ.- Při koupi aplikace by se měl Google zeptat jako platební metodu chceš využít, vbereš Mplatbu (Reálně je tam název operátora třeba T-Mobile)A je to.

Díky to zkusím, mám právě dual sim a ty myslíš, že mám tu simku dát do slotu "1"?...teď jí mám ve slotu "2".

..na GooglePlay účtu mám v platebních metodách:1:přidat platební nebo debetní kartu2:použít platbu přes T-Mobile3:přidat my paysafecard4: uplatnit kód..takže to bude ta druhá možnost?

Ano použít druhou možnost.A k tomu slotu, teoreticky by mělo stačit přepnout primární sim na slot 2 (pokud to mobil podporuje), na mým tel. Huawei Nova to funguje dobře. Ale pokud to teprve nastavuješ poprvé, tak pro klid a úplnou správnost bych vytáhl obě sim a vloži do slotu 1 požadovanou sim a druhou nechal vytáhlou. Pak jak to bude nastavené a fungovat, můžeš vložit obě a zkusit přepínat primární slot.

U mě to tak nefungovalo, musel jsem karty ručně přehodit. Celkem dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, že to funguje jenom v tom případě, kdy je to v prvním slotu. Celkem jsem u toho i dost zuřil.

Díky moc, již jsem to vyzkoušel.