» Poradna » Programy

Jak otestovat optickou mechaniku

Včera jsem tu řešila problém s vypalováním hudby ve WMP, dnes bych potřebovala poradit, jak otestovat optickou mechaniku, problém s vypalováním trvá, hudbu jsem nakonec vypálila v neru, ale při přehrávání slyším , že vypálené Cd není v pořádku. Existuje nějaká možnost, jak mechaniku otestovat? V minulosti jsem používala na test a opravu mechaniky tento prográmek, ale ve W 10 bohužel nefunguje http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo...

Odpovědi na otázku

Otestuješ jednoduše - dáš něco vypálit a pokud se to nepovede nebo výsledek stojí za pendrek, je mechanika v háji. A žádným zázračným softem to neopravíš.Kup si za pár stovek novou.

Pomuze i snizeni vypalovaci rychlist a to hooodne. Palt cd 52 speed a dvd 16 nebo max, je dost. Ja dvd daval na 2 pripadne 4 a cd na 8 ci 16. Vic ani noha.

Co to znamená, že slyšíš, že CD není v pořádku? Jak se to projevuje a z jakého zdrojového formátu hudbu vypaluješ?

Kopírovala jsem Cd, bylo tam nějaké šustění, pak jsem si to samé stáhla z netu v mp3 a taky to není v pořádku..

@Anna:... čiste náhodou, to "nějaké šustění" nie je skreslenie nadmieru zosilneného signálu zdrojového súboru? Čiže vlastne namiesto sínusového priebehu vznikne obdĺžnikový - z tým sa už nedá nič robiť.Keď robím nahrávku z nejakého zdroja zvuku, zámerne nastavím úroveň záznamu na takú hodnotu aby to bolo v tej najhlasnejšej časti záznamu -1,5 až -3 dB (v žiadnom prípade 0 alebo kladné hodnoty!).

Jednoduše. Vložíš do ní optické médium. Pokud funguje tak je mechanika OK. Pokud nefunguje tak zkusit jiné optické médium. Pokud nefunguje žádné co vyzkoušíš tak je mechanika v háji.