» Poradna » Web a internet

Jak ošálit vyhledavac google aby nezohlednoval ze pristupuju z ČR

Zadal jsem do okenka jedno cizokrajne prijmeni (v ČR ho ma jen 30 lidi) abych zjistil, jakeho je puvodu dle toho, z kterych zemi budou nejcasteji vysledky. Jenze google nasel same ceske odkazy. Sice lze nastavit pokrocile vyhledavani a zadat v kterem jazyce hledat, jenze to muj problem neresi.Zajimalo by mne, zda lze provest hledani skrz google, aniz by vubec byla uprednostnena moje zeme. Pripadne jak se dostat k vysledkum, ktere by z googlu vypadly např polakovi (nikoliv ve smyslu pokrocile restrikce na weby *.pl ci na polsky jazyk). Ten totiz na stejny dotaz dostava jine odpovedi nez cech.

Odpovědi na otázku

Neexistuje jiná možnost, než přes nějaký proxy server změnit svoji IP adresu.

Pak tě ale samozřejmě bude považovat za návštěvníka ze země proxy serveru. Nedocílíš stavu, že bys mohl dostat jakési všeobecné výsledky bez přizpůsobení nějaké zemi. A pozor, musíš taky použít u prohlížeče anonymní režim (např. u IE se to jmenuje "In-private"), aby google nemohl podle uložených cookies zjistit, že je to tvůj počítač, i když z jiné IP.

Nejsem si jistý, ale když se přihlásíš a ve svém účtu máš nastavený jiný jazyk?

Instalací doplňku Blur - umí anonymizovat Google.

google.pl a zobrazit google v jazyce polstina

Přesně tak. Do adresního řádku zadat google s požadovanou národní doménou a pak přepnout do patřičného jazyka.

Mám table který komplet mluví anglicky, v google mám nastavenou angličtinu a reklamy a výseldky jsou stejně přizpůsobené na češtinu.Tak že to nelze a předpokládám, že google to řeší geograficky tak že jedině proxi server.

Doporučuji reklamy přizpůsobit adbloćkem.

Je Z vidlákova - neumí háčky a čárky

Řekl bych, že poměrně jednoduše. Za vyhledávaný řetězec stačí napsat: site:pl; site:com atd. podle potřeby

Vyhledávací nástroje --> Jakýkoli jazyk?