» Poradna » Mobily

Jak opravit zvuk v Audacity

Ahoj,nahrával jsem přednášku kamerou připojenou k mixu a vylez z toho takový divně zkreslený bzučivý hlas. Nevím jak tento jev odborně popsat, tak raději přikládám vzorek: https://soundcloud.com/honza-poboril/ovacopi-vzorekNapadá Vás co by s tím šlo dělat? (Ideálně v Audacity?) Jak se tomu do budoucna vyhnout?

Odpovědi na otázku

Normální člověk si napřed nahrávání vyzkouší, a teprve potom, pokud je výsledek použitelný, tento způsob zvolí. A ne naopak, dodatečně se marně snažit zachránit nepoužitelný záznam...

Taky jsem si říkal, že jsem to podělal. Příště si sebou vezmu sluchátka Opravdu s tím teď už nejde nic dělat?

Představa, že to vyřeší amatérský prográmek typu Audacity je úsměvná...I specializované pracoviště by mělo co dělat, a i tak by výsledek nebyl zdaleka ideální.

Informační hodnotu z úryvku neposoudím, co se týká rétoriky, není to žádný skvost. Takže záleží, co s tím dál zamýšlíš. Pro jednorázový poslech je to srozumitelné dostatečně. Pokud by se to mělo dál používat jako audio, z přepisu to někdo s vhodným projevem může namluvit znovu a v lepší kvalitě. S laborováním k vylepšení mizerného záznamu bych čas neztrácel.

spatna hlasitost nahravani (upravit a vyzkouset nekde treba doma), mozna taky nevhodny mikrofon, treba otestovat jinde a pak na prednasce pouzivat

Čus, Audacity je "mocná" - to tu jen někdo plácá plíce a o zvuku ví hovno. Ta nahrávka je "analogově" zkurvená - špatně nastavený nebo špatný záznamový stroj. Ale... - digitální svět dělá divy, nejdřív zkus jen "ostrý" eqalizator v Audě - nic si nenech tím PRG nakecat - prostě to nastav: 60-500Hz do "mínusu" (-20dB), pak ten střed pásma nech jak je,a zhruba od 4kHz to začni zase utlumovat. Já bych tam nakonec zvolil "telefoní hovor", ale nevím, jestli to Auda umožňuje - už jsem jí neměl pár let v ruce - ale rozhodně super PRG! Jinak zkus Nera, ten umí malinko víc, a výsledky bývají lepší, u těch "suchejch" řečí to tam chce dát trochu dozvuku, ač se to zdá jako blbost, dost to pomůže... - lidský ucho je přeci adaptivní orgán. Maro.

Audacity je jen hodně chabý odvar Adobe Audition. A co s tím? Pokud je nahrávka ne moc dlouhá, tak zkreslení graficky upravit, nebo použít clipping filtr a pak vyzkoušet ekvalizační filtry.

Teď jsem řešil taky přebuzený zvuk. Nejlepších výsledků jsem dosáhl s Adobe Audition a pluginem Perfect_declipp. Jsem naprosto překvapen, co to dokázalo

Přepálená hlasitost. Tohle se stane když máš mikrofon nastavený na moc hlasitý záznam, pak to začne "ořezávat" sinusovky co jsou s hlasitostí až přes rozsah. Výsledek pak vypadá takhle. Nevím jestli s tím něco půjde udělat.

Dobebry den kupil som mikro sistem za 10 .e avobec mi nejde. Je na 15 wol. Displej sviety. Aj na usb. Svieti Zvuk mi ukazuje po otoceni gombikom. Od 1. Do .30.a susti po tichu aj radio