» Poradna » Programy

Jak opravit poškozený 1GB soubor - DC++

Modelová situace - mám zde 1GB soubor, vím, že se v něm nachází chyba cca někde v polovině v rozsahu cca 500 poškozených po sobě jdoucích bajtů. Nepoškozený soubor je na DC++ k nalezení. Lze nějakým jednoduchým způsobem stáhnout jen požadovanou část? Tj. např. 1KB od offsetu 524987255? Brute force method mě napadá: useknout soubor, nechat dotáhnout a přílepit zbytek. Existuje na Wokna nějaký free program - asi nějaký binární editor, který by umožňoval takové aktivity na takto douhých programech?Díky.

Odpovědi na otázku

linuxovy klient pro dc++ Valknut (podle me mnohem lepsi nez vsechny klienti pro windows dohromady) umi opravovat soubory, ale to asi neni reseni, ktere hledas...Dalsi moznost je, opravit ten soubor sam. Pokud je to nejake .avi, tak to nech prekousat virtualdubem a melo by to fungovat. Pri nejhorsim tam bude v pulce chybet par framu, ale s trochou stesti to nepujde vubec poznat.Pokud je to neco jineho, tak musis dc++ prekecat, ze ten soubor jeste neni kompletne stahly a pokracovat od konkretniho sektoru. K tomu budes muset editovat soubory kde je ulozena fronta (queue) toho dc klienta. Ty jsou ve vetsine pripade je to v xml formatu, takze to jde docela dobre rozlustit. Pak to budes mozna muset nejak slepit dohromady, ale na to ti asi nic moc neporadim. Rozhodne se ale nepokousej otevrit 1gb soubor ve windowsackem poznamkovem editoru, spadne to. Podivej se na googlu po nejakem editoru na velke soubory.