» Poradna » Web a internet

Jak omezit wifi na několik hodin v dnu?

ZdravímChci se zeptat jak bych mohl nastavit dětem časový limit pro připojení na wi-fi. Děti v noci koukají do mobilů nebo do pc. Představoval bych si to tak že v 10 večer by se jim zablokoval přístup na wifi a zaplo by se to až v 7 ráno. Předem děkuji za odpověď už doopravdy nevím kudy kam. //titulek upraven//

Odpovědi na otázku

... jaká značka routru???Některé značky routru, např. ASUS mají možnost nastavení času připojení pro určité zařízení dle MAC adresy.

Netis WF2411

V nastavení se přepni na režim Advanced a tam máš položky pro "filtrování přístupu" - buď podle Ip adresy nebo podle MAC + čas po který ty filtry platí.

já mám ASUS a mám podobný problém akorát naopak nějak jsem to zapl a teď nevím kde to vypnout

Nechceš vypnúť router (alebo wifi v routeri) ručne?

Ne to pravdu nechci. :D

Podívej se do nastavení routeru, třeba na mém, je to ASUS se tohle dá krásně nastavit pro jednotlivá zařízení na každý den extra.

Hledal jsem to, ale bohužel marně. Sice jsem tam nemco v tom smyslu našel, ale nešlo to.

Nepíšeš, kolik dětem je, ale v určitém období koukají v noci do mobilů i bez potřeby wifi, nebo si zapnou data.

Předpokládám, že router má nějaký napájecí zdroj v zásuvce. Pokud ano, tak jednoduše dát do zásuvky zásuvku se spánacími hodinami a tam nastavit, kdy se má zdroj zapnout a vypnout.https://www.alza.cz/naradi-a-pristroje/spinac...

Koukam je tu zase spousta dobre minenych rad mimo . Pokud mas slusny router jako napr. Mikrotik normalne v nem nastavis skript ktery proste v dasny case vypne interface v tvem pripade wifi. Dokonce jej lze pri trose snahy nastavit jeste lepe a to accounting. Kdy detem napriklad pridelis X hodin interntu na tyden a po vycerpani quoty uz si neskrtnou. Na druhou stranu je nutno rici ze nastaveni mikrotiku uz chce trochu studia a pochopeni zakladnich principu jeho fungovani. Pak ta krabicka ale dokaze divy.

Navodu spousta, napriklad jeden zde => http://mlapshin.com/index.php/2015/09/01/mikr...

Tak jestli jsem to spravne pochopila, Homer nastavil samostatne vypinani wifi kompletne pro vsechny? Chci vypnout detem wifi treba ve 20h a aby se samo zaplo treba ve 14h, ale jak pisu jen pro urcite pristroje, jako jejich mobil a tablet. Vsem ostatnim by mela jet Wifi porad, jelikoz casto pracuji i na HO, musi pro me jet wifi porad. Potrebovala bych nastaveni jen pro urcite pristroje, je to mozne? Mame Mikrotik, dekuji!

Jedna z dobře míněných rad mimo byla, že děti k nočnímu koukání do mobilu ani wi-fi nutně nepotřebují.

Ty máš PC připojené přes WiFi? ... jinak jestli mají stažené hry v mobilech, tak jim spíš prokážeš laskavost - nebudou jim vyskakovat reklamy

hry jsou out. letí jenom online věci - sociální sítě a tytrubko.

Řešit závislost na mobilu vypnutím wifi je stejně smysluplný jako řešit obézního potomka zamykáním lednice. Tady pomůže leda osvěta.

Bojuješ s veternými mlynmi ! Pokial každý večer neodoberieš deťom mobily, PC, NB, tablet a ráno o 7:00 nebudeš vydávať , tak nemáš šance ! Ty asi nevieš , že za pár € mesačne môžu získať "svoj" WIFI internet od mabilného operátora ? A potom už naozaj už "stratíš" kontrolu nad svojimi deťmi ! Tak sa teš na stratu svojich detí , ktoré ti v 18tich hodia kľuče od bytu k nohám a tresknú dvermi , že vyletia zárubne! Aký tato , taká odmena!

Také se můžou domluvit s nějakým sousedem a brát signál od něho.

Kazdy slusny router umoznuje nastavit omezeni jako pro jednotlive klienty tak pro wifi jako takovou.

Jak už tu několikrát padlo, tady nejde o slušný router, ale o slušný vztah rodič-potomci.

To je ale mimo zaber teto poradny. To si musi vyresit tazetel sam. Ale beru to tak, ze ti to uniklo, tak ze ti to pro tentokrat prominu.

Vidím to stejně. Takže ti pro tentokrát prominu nic neřešící poznámku o slušném routeru.

Ok, okoukam ze jsi jeste natvrdlejsi nez se puvodne zdalo. Ma odpoved byla plne v rozsahu teto IT poradny. Tys tady zacal resit nesmysl urceny spise pro poradnu psychologickou. Muzes se omluvit nebo klidne zustat za hlupaka. Dal uz ti k tomu nemam co rict, takze pa.

Tazatel to chce vyriešiť technický a to je v dnešnej dobe už nemožné! Keď sa dá za pár € kúpiť prístup na internet u každého operátora ! Tak potom môžete mať akýkoľvek super router ! Keď deti chcú /spolužiaci poradia/ , tak najdu riešenie skôr ako otec . PS. zbytočnú prácu nikdy nerobím!

1. osvěta2. software - rodičovská kontrola3. omezení hardware - vypneš WiFi, elektriku atd.4. total hardware - vezmeš jim mobily na noc

5. klecove luzko

6. nemít děti

Dětem bych radši nastavil-určil časový limit pro odchod ke spánku bez jakékoliv elektroniky. Je to jednoduchý, nestojí to peníze a když rodič není "cíťa", tak to i funguje.

Kup si nějaký iRouter -> chytrý router..proštuduj si možnosti nastavení v routeru..

Tak aby jste mě pochopily. Je jim 11 a 14. Data nemají. Jde o to že starší se do noci dívá na filmy a ten mladší na youtube a opravdu nejde o to že hrají hry... ty mimochodem pro uspokojení některých "rejpáků" nehrají. Jen bych chtěl vědět zda-li je možné aby konkrétně pro NĚ byl odepřen přístup k wifi. A vypojení zásuvky nepřipadá v úvahu vzhledem k mé práci.

Věřím, že jsme tě jako rejpáci zklamali, takže vydrž. Moc žen, které by tě pochopily, do téhle Poradny nechodí.

Jsem zena a mam stejny problem jako tazatel, takze ho plne chapu ale nechapu spoustu techto zbytecnych rad. Mam 2 deti jeste o 2 roky starsi a telefon jim vecer odeberu. Ale presto me zajima jak se da toto nastavit abych nemela jak uz tady nekdo zminil "spatny vztah k detem" jde o zamezeni zbytecnych konfliktu pri brani mobilu. Data maji take omezene, tak proc ne omezit wifi!? Tady jde o technicke nastaveni a ne vztah s detmi. Ten si udela kazdy sam podle sebe. A dekuji, opravdu nejsem zvedava na dalsi Shitstorm, zajima me jen to nastaveni!

Já jsem to vyřešil novým routrem s "rodičovskou kontrolou" nebo jak to je. Stojí cca 600-700 od asusu

Mám podobně starý holky, ale rozhodně nemám zapotřebí jim odstřihávat wifi. Mladší usíná dobrovolně kolem 20:30 protože je za celý den docela utahaná a starší se zkrátka řekne, že v 21:30 má zhasnout, odložit mobil a pomalu ale jistě se ukládat. Prostě je to na domluvě, respektu a výchově.

Přesně tak.Už to tu někdo psal a setkal se od některých "-----" s krytikou, že to sem nepatří.Pokud nejsou děcka slušně vychované, tak je zbytečné jim wifi vypínat.Všechno záleží jen na výchově, poslušnosti, a vztahu mezi rodiči a dětmi.

Sám to píšeš, máš holky. Navíc zkušenost mám takovou, že to co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhého. Stejný přístup, stejné vychování, jeden syn to chápe a netáhne ho ta technika tolik, druhý je naprostý opak. Naprosto to chápu. Já mám ASUS ac56u a ty restrikce jdou nastavit tak, jak si tazatel přeje.

Zdravím
Chci se zeptat jak bych mohl nastavit dětem časový limit pro připojení na wi-fi. Děti v noci koukají do mobilů nebo do pc. Představoval bych si to tak že v 10 večer by se jim zablokoval přístup na wifi a zaplo by se to až v 7 ráno. Předem děkuji za odpověď už doopravdy nevím kudy kam.
//titulek upraven//