» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak odstranit více vytvořených uživatelů - správců.

Nevím jakým způsobem se to stalo, ale mám v nastavení (rodina a jiní uživatelé) vidím jen jednoho, ale v souhrnu "vaše informace" jsou 3 správci - uživatelé s 3-mi profily a obrázky. Stává se , že po vypnutí PC vždy naběhne jiný uživatel a rozhodí se nastavení grafiky a monitorů. Prosím o radu jak odstranit ty dva , aby zůstal ten správně nastavený. Poslal bych foto, ale nikde tu nevidím přístup. Děkuji.M.

Odpovědi na otázku

Čo Ti ukazuje príkaz net user?

Jestli je to myšleno spustit a net user tak mi to jen problikne.

Ne, je myšleno spustit cmd (například WIN+R, d řádku napsat cmd, enter) a do černého okna, které se otevřelo, napsat net user a odentrovat. Pokud se otevře nečitelně malé písmo, jde to nastavit pravým klikem na horní lištu okna, vlastnosti, písmo.

Ano udělal jsem tady foto : https://ctrlv.cz/LXiA

Pošli obrázky sem:https://ctrlv.cz/ Do dalšího komentáře vložíš odkaz, link

Vkládám foto https://ctrlv.cz/QNVI díky moc.

Máš verzi Windows 10 Pro..???Netplwiz - zde budou vidět uživateléVe Win 10 Pro je přehled účtů ve správci zařízení - Místní uživatelé a skupiny / Uživatelé

Mám Windows 10 Pro a nemůžu ty účty najít jen se mi zobrazí viz.foto.výše.

Správa počítače... výše jsem chybně zmínil správce zařízenípravým na myši na startu vyber "Správa počítače"jukni na -> v levém sloupci na -> Místní uživatelé a skupiny/ vpravo na -> Uživatelédej screendo lupy(vyhledávání na hlavním panelu) zadej: netplwiz dej screen

Zasílám a moc děkuju : https://ctrlv.cz/aLfOhttps://ctrlv.cz/yg0I

tento PC - prava mys - spravovat - systemove nastroje - volaco uzivatelia - mam home tak to tam nemam ale v pro to tam je.

Pardon a v Netplwiz vidím jen jednoho.

cmd jako správcenapiš: net users ..a klepni na enterdej screen

Tady je chyba.. Zajdi do správy počítače - místní uživatelé a skupiny / uživatelé - rozklepniKlepni na Martina a pravým na myši vyber vlastnosti--- a záložka "Je členem" dej screen *zde bys měl mít je lenem "Administrators"u uživatele Guest - vlastnosti / Je členem -> GuestTohle máš zjevně špatně nastavené... oprav

Posílám screens a prosím o info jak opravit nerad bych to podělal ještě víc....https://ctrlv.cz/mdPFhttps://ctrlv.cz/7TXr

Ve správě počítače -> máš uživatele správněNetplwiz - klepni na něj a dej screen spusť cmd jako správce a zadej příkaz: net users dej screen rodina a jiní uživatelé a ten tvůj souhrn - dej screen

Díky moc zasílám :https://ctrlv.cz/yg0Ihttps://ctrlv.cz/LXiAhttps://ctrlv.cz/ObXEJeště pro info pustím PC naběhne to špatně restartuju a vše je Ok až do doby než opět vypnu a zapnu PC.

Zajdi do správy počítače - místní uživatelé a skupiny / uživatelé - rozklepniKlepni na Martina a pravým na myši vyber vlastnosti--- a záložka "Je členem" dej screen*zde bys měl mít je členem "Administrators"u uživatele Guest - vlastnosti / Je členem -> GuestTohle máš zjevně špatně nastavené... oprav

Jsem ochoten ti pomoci připojením na tvůj počítač skrze AnyDeskZa pár minutek budeme hotovi i s opravou..

Díky moc za ochotu Anydesk neznám mám TeamWiever předpokládám stáhnout anydesk instalovat a připojit je tak možné ?

Ano.. stáhni si Anydesk.. po zobrazení okna Anydesk v levém sloupci klepneš -> nainstalovat do systému TeamViewer jsem kdysi často používal... naběhlo podezření, že jej využívám komerčně.. takže stopka.. Napiš mi sem e-mail.. kontaktuji tě skrze něj.. dáš mi číslo pracoviště.. případně i číslo na mobil.. můžeme mluvit a budu ti říkat, co právě dělám a proč..

Nebo at neotravuju bude li stačit odebrat to asi zvládnu .

Ne.. ať to nepoděláš.. Jinak, není to složité.. 1) Martin / Je členem/ nejdříve přidat -> a vybrat z nabídkové skupiny -> upřesnit -> najít -> Administrators 2) Guest - přidat Je členem - přidat Guest3) Martin odebrat v -> Je členem -> odebrat Guest4) Guest odebrat v -> Je členem -> odebrat Administrators

Díky moc si borec je vidět že umíš, zkusím to bych měl asi zvládnou, kdyby se něco nezdařilo z dovolením se ozvu. Zatím díky moc.

Takže jestli ještě mohu :1) Martin / Je členem/ nejdříve přidat -> a vybrat z nabídkové skupiny -> upřesnit -> najít -> Administrators - píše to že již je a bylo i před2) Guest - přidat Je členem - přidat Guest - píše to totéž že již je a byloodběr jsem nedělal protože to zůstalo stejné.3) Martin odebrat v -> Je členem -> odebrat Guest4) Guest odebrat v -> Je členem -> odebrat Administrators

https://anydesk.com/en Free Download

Moc se omlouvám, ale nešlo by mě navést co dělat, uvědomil jsem si, že jsem připojen do práce na spoustu citlivých info a trošku by mě nervovalo se takto napojovat, pokud mě pošleš někam zcela to pochopím.

Když to zvládneš sám?.. no problem.. Nepřipojím se k tobě, abych tam cokoliv šmíroval.. tvje práce a ani tvůj privátní počítač.. tyhle věci mě fakt nezajímají.. Jinak ještě pro upřesnění a kontrolu:Uživatelé / vlastnosti / Je členem:1) Administrators - správně nastavené - nepoužívá se.. což jsem viděl, že je opravdu správně(šipečka v názvu)- je členem Administrators - tohle je super admin(použije se jen ve výjimečných případech -> např. když se systém zhroutí + bordel v účtech - s použitím nabootováním instalačky Windows -> skrze cmd -> aktivace tohoto účtu2) DefaultAccount - Je členem: System Managed Account Group, *šipečka v názvu(účet je zakázán/ nepoužívá se) 3) Guest - Je členem Guest, šipečka v názvu 4) Martin(nebo jiné jméno hlavního účtu- zadává se při instalaci systému) - Je členem "Administrators"... nemá šipečku v názvu, protože se účet používá.. 5) WDAGUtilityAccount - Je členem - žádná skupina, čili není tam nic vyplněno, má v názvu šipečku

Jak jsem psal ještě jednou se moc omlouvám, ale nemůžu tyhle věci teď rozhodovat sám a ani tě nepodezřívám z ničeho, naopak děkuji moc za ochotu a vstřícnost.

Ještě tedy jedna technická - jak je tu psáno tak tak to je i nastaveno a bylo i před tím, takže jsem neprovedl žádnou změnu a sedí to dle popisu.

Tak kde je tedy problém..???Tady je screen systému mého PC na druhém SSDéčku, kde mám nainstalovaný Wind 10 Pro -> cmd -> net users*Nedávno nainstalovaný systém jako grund - jen základ na disku Crucial bez spešl programů, které mám na větším SSDéčku Samsung.. SSD disk Crucial mám jako GPT diskCrucial / net usershttps://ctrlv.cz/9baBJen ze zvědavosti by mě zajímalo, jestli to takto mají i ostatní lidi, kteří vidí tento komentář a odkaz na screen.. Třeba to mám blbě.. Je to čerstvě nainstalovaný systém, bez úpravMám jediný účet v PC, bez žádného souhrnu nějakých dalších účtů.. A nemám žádný účet Microsoft. Mám přejmenovaný "Tento počítač" - tj. ta přepsaná kravina názvu počítače - kterou tam systém vypíše po nainstalování systému.. XPUZDT .. apod.,

Ahoj.Ja to mám takto: https://ctrlv.sk/ahaqÚčet MS mám, ale nepoužívam ho. Či to je dobre, alebo zle, netuším a neriešim to.

Borci kde je problém netuším, myslel jsem, že u users, ale začalo mi to dělat po nainstalování WIN Pro 10 a dělá to že po spuštění PC mi to rozhodí zobrazení dvou monitorů - jeden se nespustí vůbec, po restartu vše v pořádku a jede celý den. Když jsem poklikával na ty zobrazení v sekci Vaše informace tak se to měnilo i s tím problémem, tak jsem myslel že to bude účtem - ale teď to přestalo, jak píšu aby bylo OK musím restartovat - účet jako by zůstával stejný a podle popisu Edysáka mám vše jak popsal viz. - správa počítač - uživatelé.https://ctrlv.cz/Nven

Jeste pozor, neni dobre pracovat pod účtem, který je správce. Výtvor nějaký účet napr správce, dej mu člen administrátor a účtu Martin dej jen skupinu users.

Klikni na: Start - Nastavení - Účty - Rodina a jiní uživatelé. Zde odstraň ty, které tam nechceš.

Jak jsem už psal v této sekci mám čisto a přihlášen k jedinému účtu.