» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak odstranit skutečně nepotřebné duplicistní soubory ve W10

Zkusil jsem zobrazit duplicitní soubory a zhrozil jsem se, co jich je. Některé se opakují až 30x. Jak ale vybrat k odstranění ty opravdu nepotřebné? Existuje na to nějaký program? Děkuji za radu.Jarek

Odpovědi na otázku

Soubory čeho? Jakého typu?

Pokud to nejsou tvoje soubory, které jsi tam dával a na 100% víš, co jsou zač, tak do toho nehrabej.Už se tu svého času rozčiloval nějaký "šikula", že si "vyčistil Windows" od "zbytečných" souborů a ono mu nechtějí nastartovat. A pak nechtěl pochopit, že není jiné řešení, než takhle rozdrbaný systém přeinstalovat.

http://www.softpedia.com/get/System/File-Managemen... Nejlepší soft na duplicity, sice starej, ale nejlepší. Po instalaci se dá z Program files už jen zkopírovat a libovolně přenášet, třeba na flashce. Ovládání si musíš projít, ale zvládne to i cvičená opice. Contens only - znamená kontrola podle hashe, tudíž se nelze splést a smazat rozdílné soubory. U ostatních variant vyhledávání duplicit to již vyplývá z názvu. Jinak nepíšeš o jaké soubory se jedná, jestli systémové, tak na to rychle zapomeň.

Windows server obsahuje program/roli deduplikace dat, který se instaluje pomocí balíčku Microsoft-Windows-Dedup-Package. Tento balíček jde použít i ve Windows 10. Nejenže je na disku uložen jen jeden soubor i v případě, že soubor existuje několikrát, ale optimalizuje i ukládání souborů, které jsou podobné. Pak je otázka si ten program nastavit a používat.Samotný balíček je obsažen v MSMG Toolkitu, takže si jej můžeš zkopírovat z něj.

Jak je odstranit? to je až trapně jednoduché. No prostě je smazat, a pak ještě vysypat koš a máš hotovo.Jen jsem zvědavý jak budeš hledat a identifikovat ty skutečně nepotřebné soubory a jak vlastně chceš poznat že je nepotřebný.

To vím také, jak se maže soubor, ale jak určit ty potřebné ?

Pokud myslíte Win 10 (jak napovídá ikona vedle nicku), zkuste vestavěný prográmek Vyčištění disku. Ten vám nabídne ke smazání jen soubory, jejichž odstraněním nepoškodíte Win. Pokud se do toho pustíte pomocí nějakého programu třetí strany a budete se v tom rejt dost intenzivně a dlouho, je téměř jisté, že smažete něco, co je potřeba k běhu OS. Win pak zdechnou a budete je muset celé přeinstalovat.