» Poradna » Programy

Jak odstranit prázdné řádky v Excelu?

Jak odstranit prázdné řádky v Excelu? Mám na mysli nějaký hromadný nástroj, abych je nemusel jednotlivé označovat, když jsou různě rozložené. Díky.

Odpovědi na otázku

Tady je jeden postup, připadá mi ale že to je k ničemu - určitě existuje lepší řešení.http://www.altix.cz/online/otazka.php jsem zkusil vlastní postup - označ sloupec A, v menu Data -> Filtr -> zaškrtni Automatický filtr. V buňce A1 vyber "prázdné", tím ti zůstanou na obrazovce jen prázdné řádky pod sebou. Označ je a z kontextového menu dej Odstranit. Pak zruš zaškrtnutí automatického filtru.

Díky! Můj problém to vyřešilo. Přidal jsem k tomu makro a je to super.

Mohl by jsi mi poradit s tím makrem ? Díky

A ještě by to mohlo jít jako Data - Seřadit (většinou to hodí prázné řádky na konec)

Hodí sice prázdné řádky nakonec, ale zpřehází pořadí řádků.

jiůůj

Prázdné řádky označit, odstranit a hlavně pak tabulku uložit.Hromadně: přesun na první prázdnou buňku a pak CTRL+mezerník pro označení celého řádku. Potom CTRL + SHIFT + šipka dolů pro výběr prázdných řádků do konce tabulky. Klik pravým ouškem myši a v menu vybrat "Odstranit..." Na konec nezapomenout tabulku uložit. A violaaaa