» Poradna » Programy

Jak odstranit ovladače USB?

Vcera vecer jsem si chtel neco vytisknout a nic.Nekomunikovala.Pak jsem zjistil nejakou chybu u ovladace USB a tak jsem je zaktualizoval.Po restartu se system dal spustit jen do stavu nouze a to ne zcela.Po tom vypsal ze chybi ovladac nebo je jine verze a po stisku lib. klavesy se pocitac uplne vypne.Tak ,co s tím?Předem děkuji za sebensi radu nebo inspiraci."jedna se WIN 98"

Odpovědi na otázku

Ak mozes vliezt do nudzoveho rezimu (a to by sa malo dat, ale nepouzivaj pri tom USB zariadenia) tak chod do ovladacich panelov->system->spravca zariadeni, a klikni pravou mysou na USB kontroler, zvol vlastnosti a tam si daj aktualizovat driver a zvol nejaky iny, pripadne odstran cely USB kontroler a daj restart, mal by si ho znovu najst ale je dost pravdepodobne ze pouzije ten posledny driver co tam mal...

1) V Kontrolní panely - Systém dej USB zakázat v tomto hw profilu. Teda pokud nemáš USB tiskárnu...2) Nebo to můžeš zkusit v Systému odinstalovat (můžeš ho i vypnout v BIOSu ale u Wir98 je to jedno stejně si ho detekují), pokud budou po restartu něco chtít buď to Cancelni a viz 1) zakaž nebo 3) zkus znovu korektně nainstalovat přes Přidat nový hw. S Intel chipsetem stačí instalačka W98, po nainstalování dávám ještě PIIX4 ovladač Intel(R) Chipset Software Installation Utility, pak by měla jet celá sběrnice včetně USB v pohodě. Pro VIA chipsety se to musí zalepit balíkem 4in1.

jenze ja sice vyberu spusteni v nouzovem rezimu ale ten ani nenabehne a potom co mi sdeli ze nemam soubor tusim vwin32.wxd se Pc uplne vypne a nemam sanci nic delat.jeste ted mne napadlo vytahnout ten USB kabel od tiskarny z pocitace.a treba se to pak spusti aspon v tom nouzovem rezimu.No budu na to mit cas az zitra tak uvidim.i tak vam dekuji.

Ak ta nepusti do nudz. rezimu ani po vybrati USB kabla tak zakaz USB v Biose, ak ani tak tak nabootuj zo spustacej diskety W98 a nakopiruj mu tam ten subor z instalacneho CD, bude v niektorom .cab , na extrakciu pouzi extract.exe, ak chces najst v ktorom tak mozes pouzit napr. volkov commander a vyhladavanie textu v suboroch, ja mam ten vwin32.vxd vo win98_54.cab (ale to je angl. verzia). Alebo ak sa ti nechce tak preinstal Win.