» Poradna » Programy

Jak odstranit nechtěnou aplikaci?

Na notebooku s W.10 se mě sama objevila (nainstalovala) nějaká aplikace nebo hra s názvem "Mixed Reality Portal" - v názvu se objevuje Windows, takže je to asi součást posledních aktualizací.V seznamu nainstalovaných aplikací a programů není, takže se nedá normálně odinstalovat.Při zadání do vyhledávače to najde jen spouštěcí ikonu a ne umístění.V nabídce pod levým tlačítkem také nedá nic najít.Poraďte mě, prosím, jak se toho svinstva zbavit.Za návod předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Součástí aktualizací Windows to fakt není. To sis tam nějak nainstalovala sama.

Je to součást W10 ... nevšímej si toho. Nikdo tě nenutí to používat. Existují postupy, jak to odinstalovat, ale není to pro laiky. Stačí hledat, třeba:https://wmmania.cz/clanek/jak-odstranit-inte...

PS: v tom odkazu tohle konkrétně ještě není (odkaz je starý), ale postup je stejný. Dá se vypsat aktuální seznam všech těchto aplikací.

Nebo, nebo, nebožtík, řekl by Hurvínek. Spejbl by kouknul do netuhttps://support.microsoft.com/cs-cz/help/4041252/window...

No tak je neděle a zase se tam nainstalovalo něco a úplně samo! Co sis tam nainstalovala to tam máš.

Kdyz myslis.Klasicky MS - s kazdou aktualizaci narvat do PC cim dal, tim vice sra*ek:http://www.imagehosting.cz/

co vím, tak samovolné přidávání a odebírání funkcí, nástrojů a zjevně i vestavěných aplikací se u Win10 stává běžnou realitou v rámci toho, čemu říkají nevinně "aktualizace". Jeden z důvodů, proč mi ten systém nesmí na komp.

Ano, je to soucast poslednich aktualizaci Windows.O co se jedna? Viz linkhttps://support.microsoft.com/cs-cz/help/4041252/window... Netusim jak jste prisla na to "svinstvo", ale nekteri lide tuto aplikaci oceni.A jen pro informaci, cela instalacni slozka MReality Portalu zabira cca 10MB, takze pokud vam lezi v zaludku toto obrovske mnozstvi dat, doporucuji odinstalovat aktualizaci.

Nastesti W10 nepouzivam, mam jich tu pouze nekolik ve virtualu na testovani (a pripadne odpovedi tu na zive) Celkem bych ale uvital, kdyby se tyhle sra*ky alespon pridaly do volitelnych instalaci a ponechalo na uzivateli, jestli to chce, nebo ne...

Byť souhlasím a taky mě to úplně netěší, tak si stejně nemyslím že to půjde. Vždyť Windows nejsou majetkem uživatele ale patří celou dobu MS. Uživateli patří pouze licence. Takže smolík...

Na to jsem četl výstižný názor, co si MS o tom asi myslí: co je tvoje, je naše a co je naše, do toho ti nic není(nesnaž se to měnit).

osobně mám pocit, že MS poslední dobou ukazuje uživatelům, co volají po možnostech customizace a kontroly, tak akorát prostředníček.

Mne to přijde, že si MS hraje na Apple, jenže to jaksi nejde... Jinak by nemusel vnucovat automatické aktualizace, byla by možnost zapnout i manuální. Nebo proč nejde zapnout/vypnout aplikace, které MS nainstaluje při aktualizaci Windows? MS jednoznačně potřebuje konkurenci. Kdyby takových 30% lidí přešlo z Windows jinam, tak by to MS přinutilo, aby konečně začal vnímat, co lidi chtějí a nebo by další lidi přešli ke konkurenci.

ani nevíš, jak jsem rád, že jediné programy, co nutně doma potřebuju, fungují i na XP ve Vboxu - je jich jen pár, zbytek Windows nepotřebuje vůbec. Do budoucna to jistí krabicovka W7 co jsem na poslední chvíli koupil. Když bude nezbytí, vypnu tomu updaty. A jak jsem slyšel, tak existuje spousta "alternativ" pro případ, že by mne MS chtěl zabránit v legální aktivaci mé licence starších Windows, takže minimálně pro soukromé použití budu v pohodě.

Tak jedna možnost je používat sedmičky popřípadě osmičky a nějak si zařídit bezpečnost, až MS přestane vydávat aktualizace.Zatím mám s MS trpělivost, ale už i tak si průběžně zkouším Linux a zatím bych, bez problémů, na něj mohl přejít. A pro jistotu, bych měl dual boot či Windows ve virtuálu a pak mi může MS, se svou představou o tom, co lidi potřebují, políbit můj naleštěný zadek.

tak i ve firmě máme skoro všude ještě sedmičky, jenže Kaby lake už je problém a nativně to pořádně nejede ...Jinak přesně, jak říkáš I ve firmě se snažím, aby leccos jelo třeba přes server přes web GUI a nebylo to závislé na OS, takže taky tak trochu příprava na možnou migraci.

7 dní starý návod...1.anglicky: https://winaero.com/blog/uninstall-mixed-real... 2.překlad od Googlu: http://tinyurl.com/y8qwfmjdDoporučuji provést zálohu Windows před tím, než se pokusíš o odstranění té nežádoucí aplikace.

koukám, že Winaero se snaží - když se mne tuhle někdo ptal, jak sakra ve W10 nastaví custom fonty, že dřív to šlo naklikat a teď už ne, tak Winaero bylo taktéž řešením. Skoro to vypadá, že za chvíli Desítky nebudou umět skoro nic a vše bude muset člověk nastavovat přes aplikace třetích stran... nebo konzolově přes Powershell, tj. přesně to, co se dřív vyčítalo linuxu - že prý na všechno musí být konzole Hezká ironie.

Winaero má dobré vychytávky, obvykle nabízí dva způsoby, budto upravu přes registr/ powershell a nebo se na něco klikne v programu,který je od nich. Nezmínili, že to jde i v tom programu, tak asi nestíhají reagovat na všechny změny, které MS s tak velkou radostí dělá.