» Poradna » Ostatní

Jak odpojit došlé barvy v toneru a tisknout jen černobíle

Potřebuji radu.Mám laserovou barevnou tiskárnu HP color laser jet cp 1215 a došel mi žlutý toner (blikají kontrolky) a potřebuji tisknout ještě než koupím novou.Jde nějakým způsobem barvy odpojit a tisknout jen černobíle ? Zkoušela jsem vše možné a nechce mi to pustit i když černého toneru je víc než dost.I jsem v notebooku nastavovala tisk na černobíle a pořád to nejde.Jde to vůbec nebo mám smolíka než koupím nový toner ?

Odpovědi na otázku

Bohužel, výrobci to mají většinou ošetřené tak, že když dojde jakákoliv barva, tak to prostě netiskne.

Někdy to jde vyresetovat a tiskárna si myslí, že jsou tonery nové. U mé Brother DCP9020 jsou na to návody na Youtube. V kazetách ještě toner bývá a celá signalizace o prázdné kazetě je založená na výpočtech a ne na skutečné hladině toneru.

Pokud jsou kazety očipované, tak reset tiskárny nepomůže, musel bys mít resetovač na kazetový čip, nebo alternativní samoresetovací kazety, jako má Epson. (oficiálně neexistují, ale sehnat se dají).

Mozno skusit vo vlastnostiach tlaciarne na založke Farba (alebo pohladat podla typu) zaskrtnut Tlacit v odtienoch sedej.

Bohužel, většinou tiskárna když nahlásí prázdný toner, odmítne prostě tisknout (u multifunkce kolikrát i skenovat). Je tomu fuk, že došla žlutá a já potřebuji černý dokument...prostě buzerace některých výrobců...