» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak odisntalovat aktualizaci Windows 10?

Zdravím,potřeboval bych poradit jak odinstalovat nedokončenou aktualizaci KB4524570 na Windows 10, build 1903.Stáhla se prostřednictvím Windows UpDate, ale nepodařilo se ji dokončit. Po restartu se nedokončí a systém se obnoví do předchozího stavu a ohlásí, že se nepodařilo aktualizaci dokončit. V seznamu nainstalovaných aktualizací ji nevidím, protože není dokončená, a nemůžu ji tedy jednoduše odinstalovat.Kvůli ní se mi teď nedaří dokončit instalaci buildu 1909, protože tam pořád "visí" Zkusil jsem ji ručně stáhnout z https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx a nainstalovat, ale bez úspěchu. Stejný problém. Problém je na notebooku Acer Aspire 8930G. Na HP ProBook G2 problém není.Poradíte někdo co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

Zkus opravu sfc /scannow cmd jako správce.

1. Pokud by se systém obnovil do předchozího stavu (tj. stavu před instalací té aktualizace), nemůže tam logicky "viset" žádný její zbytek...Ale v praxi to tak ne vždy funguje, jak sám vidíš.2. Můžeš zkusit jiný bod obnovy.3. Ale jediným spolehlivým způsobem návratu k funkčnímu stavu je obnova systému z dříve vytvořené zálohy. Tu si každý rozumný uživatel pravidelně dělá - učiň tak rovněž.V opačném případě budeš nucen neustále reinstalovat, což je opruz...

Asi na to dojde. Zkusil jsem bod obnovení měsíc starý, ale počítač totálně havaroval. Start končí neúspěchem automatické opravy a modrou obrazovkou.Mám zálohu vytvořenou v zálohování, co je ve Windows v ovladacích panelech. Vytvořil jsem tím i bitovou kopii. Vše mám na NASu.Obnovovali jste někdy někdo z této zálohy? Jak se to dělá když PC nestartuje?

VyGooglil jsem toto, tak si s tím pohraju.http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_10.phpStáhnu zálohu z NASu na externí disk a budu si hrát 😎

Opravdu tě to přijde jednodušší než to vyčištění disku?https://ctrlv.cz/B4ES

Nejsem si jistej, že by to pomohlo na nedokončenou aktualizaci. Podle mě je to na vyčištění instalačních souborů již nainstalovaných aktualizací. Třeba se ale pletu...

Musíš mít udělané "Spouštěcí CD", je to taky v tom Zálohování ...Ale můžeš si ho udělat i na jiném PC.

Spusť nástroj "Vyčištění disku" a proveď vyčištění včetně systémových souborů.http://www.servispckupka.cz/jak_vycistit_disk.php

Můžeš zkusit tohle:Oprava při "zamrznutí" boot po aktualizaci (v nouzovém režimu):Dism.exe /Image:C:\ /Cleanup-image /RevertPendingActions

Podařilo se mi systém spustit, ale nefunguje internet ani síťová připojení obecně. Nepodařilo se spustit síťovou službu. Něco je poškozený.Zítra vytáhnu z NASu zálohu, nakopíruju do poškozeného PC a obnovím. Bude sice 3 měsíce stará, ale dat se to nedotkne (notebook se dvěma disky a data jsou samostatně na druhém), ale aspoň prostá problémového updatu. Updaty odložím a počkám jestli MS nevydá opravu.Nebo nevíte někdo jak spustit síťovou službu ručně?

V nastavení je něco jako "Oprava připojení", taky je tam nějaký Reset.

Nefunguje. Je tam evidentně něco poškozený.

V Nastavení, Síť je konkrétně Řešení potíží a Resetování sítě.

Zítra to ještě jednou zkusím. Díky.