» Poradna » Programy

Jak odinstalovat f-lux

Ahoj, poradil by někdo, jak odstranit aplikaci f-lux (ochrana očí před modrým světlem) z PC? Nainstalovala jsem tento program do PC windows 7, ale nevyhovovala mi ta změna barev, tak jsem ji odinstalovala; přesto se mi stále PC zbarvuje, jakoby byl program stále nainstalovaný.

Odpovědi na otázku

I po restartu?

Zkusím restart a dám vědět. Díky.

Asi je to s krizkem po funuse, ale u f.lux je mozne nastavit intenzitu zmeny barev. Ma vestavenych nekolik profilu, mezi kterymi se da lehce prepinat. Vetsina z nich meni barvy mene agresivne, nez ten zakladni profil. A taky se mu da rict, pro ktere aplikace ty barvy menit vubec nema (hodi se [rp prehravace videa, prohiizec fotek atd. atp.)

Ano, všimla jsem si, že jsou tam různé možnosti nastavení, dokonce prý je to možné i deaktivovat, to jsem však nenašla. Mě by však zajímalo, proč se to děje, když už program v PC není a jak se toho zbavit. Někdo tady v diskuzi mi poradil restart, tak uvidím, jestli k večeru, až se začne stmívat, se barvy opět změní. Pokud ano, tak si program asi budu muset znovu nainstalovat, abych ty barvy mohla alespoň trochu ovlivňovat. Díky.

Jednoznačně - kdysi jsem ten soft míval ještě v XP. Zpátky nainstalovat, barvy upravit do přijatelné podoby, zakázat korekci barev podle času (kdy za denního světla display (monitor) svítí víc a za tmy méně), no a nakonec odinstalovat.

Windows 10 maji v sobe "nocni rezim", ktery se chova podobne jako f.lux. Jen se zapina skokove, tusim ze v devet vecer. Ale podle ikonky mas Windows 7 tak by to nemel byt ten problem. Uvidis po restartu.

A nestačilo by místo instalování takovýchto programů na ochranu očí jen snížit třeba ostrost a jas v nastavení PC nebo pomocí tlačítek na klávesnici Fn + ....?

Kdo ti naléval ten nesmysl, že se očí musí chránit před modrou barvou? To jsi četla někde něco od "přírodních matek" na e-mimino.cz??? Tohle je zase marketingová pitomost jak hrom. Modré světlo monitoru očím nijak neškodí, celé je to akorát o tom, že když se s počítačem večer pracuje večer, tak je vhodnější mít zobrazení posunuté do teplejších barev, protože studeně bílá obsahuje větší množství modré složky, která mozku připomíná modrou oblohu a potlačuje tak spánkový hormon. Člověk potom hůř usíná, když rovnou od počítače lehne do postele. Ale není to proboha žádná ochrana očí před modrým světlem...

...kdo ti nakecal...

OT: Už se to tady několikrát řešilo. Marketingová pitomost z toho vznikla díky snaze o maximální zjednodušení popisu pro laickou veřejnost. Modrým světlem se myslí světelné záření vlnové délky cca 484 nm, které snižuje tvorbu melatoninu v epifýze. A protože je melatonin hormon, který ovlivňuje cirkadiánní i cirkanualní rytmus, je vhodné před ním večer/v noci oči chránit, přesně jak píšeš. Chránit oči, protože z fotoreceptorů sítnice oka je převáděno nervovými vlákny do mozku.

Ano, je to marketingová zkratka, která ale úplně mění důvod a smysl té tzv. ochrany :) Je to prezentováno tak, že si to spousta lidí přebrala jako škodlivost modrého světla z monitoru pro oči a hledají nějaký trvalý filtr modré barvy :) Dokonce už jsem viděl prodávat i speciální brýle, bez kterých by člověk vůbec neměl s monitorem nebo displejem telefonu vůbec pracovat, aby si nezničil oči tím modrým světlem :D

Ten princip, co pises, je v podstate spravne. Ale zaroven podporujes tu pitomost o ochrane oci...

OT: Není správně v podstatě. Je to správně. Čeština v jednoduché formě ale nemusí být pro každého srozumitelná. Chránit oči před modrým světlem laik, který dál nečte/nehledá souvislosti, může bohužel chápat jako ochranu zraku. Přitom u Chránit ústa respirátorem všichni chápou, že není řeč o ochraně úst, ale dýchacího ústrojí.

No někomu to stačit může, někomu nemusí. Ideální řešení se problému zbavit - obnovit systém ze zálohy, která byla vytvořena ještě v době, než to začalo dělat problémy. A tou obnovou ze zálohy nemyslím bod obnovy Win - ikdyž i ten by možná mohl stačit.

Ver mi a fakt si o tom precti. Neni to na ochranu oci, ale "dennich" rytmu. Tam je zasadni prave ta modra barva.Pokud ale nemas s cirkadiannimi rytmy problemy (nemas vecer problem usnout, nebudis se), tak se na to vykasli a proste si jen sniz jas tak, jak Ti je prijemny.A zkus to, co jsem Ti uz jednou radil: zkus f-lux nainstalovat znovu, normalne ho vypnout a zase odinstalovat.

Jo, zkusím, dík.

Restart po odinstalaci jsem ti radil já. Při klasickém odebrání programu přes Ovládací panely by měl být pryč. Pokud je i po restartu aktivní a vidíš ho ve správci úloh, logicky není odinstalovaný.

Ano, přesně tak, přes ovládací panely jsem jej odinstalovala, ale přesto obrazovka měnila večer barvy, jakoby tam program stále byl nainstalovaný. Na tvou radu jsem tedy PC restartovala, ale to poznám až večer, až se začne stmívat, zda to pomohlo. Pak dám vědět. Díky.

Na kontrolu ve správci úloh jestli f.lux běží, přece nemusíš čekat do večera. Na W7 jsem ho teď pro ověření nainstaloval (verze 4.84). Po odinstalaci je pryč. Jaký máš monitor - nemění automaticky barvy podle intenzity okolního osvětlení?

Tak ve správci úloh f-lux neběží. A monitorem to není, ta změna barev začala až po nainstalování f-lux.

tak máš asi naplánované zapínání nočního osvětlení

Musí použít kvalitnější odinstalátor,aby smazal registry a popřípadě záznamy i v jiných složkách. Programovalo to asi prase a je to nalezlé všude.

Nesmysl.

A jeste doplnim, ze to nema nic spolecneho s ocima. Zkus si precist, k cemu ten program je Ale vtipne je, ze obcas se tuhle blbost muzes docist i v "odborne" recenzi A skoro bych veril tomu, ze by se nasel i nejaky autor podobne aplikace, kyery to taky nevi.Jen ve zkratce a zjednodusene: je to ochrana proti nabourani cirkadiannich rytmu. Takze to ma clovek zacit pouzivat, pokud pred spanim pracuje na pocitaci a pak ma problem usnout. Nebo kdyz nekdy pracujes na PC hodne pozde v noci, kdy normalne spis a nechces si tolik narusit rytmy...

Já vím, k čemu ten program slouží, ale např. při sledování filmů se mi ta změna barev nelíbila, proto jsem jej odinstalovala a to "zatemňování" se děje i nadále. Tak by mě zajímalo, jak se toho zbavit, když ten program už v PC nemám.

V uvodnim prispevku pises "ochrana očí před modrým světlem". Nebo ho psal nekdo jiny? Pokud to zustalo i po odinstalovani, zkusil bych ho znovu nainstalovat, filtr v nem vypnout a pak teprve znovu odinstalovat.

Co myslíš tím 'nema nic spolecneho s ocima'? Nastuduj si aspoň zhruba neuroanatomii cirkadiánního systému. Modré světlo, tvorba melatoninu, aktivita epifýzy ... s očima to má společného dokonce hodně.

To je na me? Ty jsi komik Myslim tim to, co jsem napsal. Precti si to znovu a dal si precti o tech pojmem, na ktere me odkazujes (ale detaily uz v PC poradne neres a mne je rikat nemusis, ja to docela znam). Filtr modreho svetla opravdu neni na ochranu oci. Ocim modre svetlo neublizuje. Ale jak oba piseme, jde o cirkadianni rytmy, ktere jsou (modrym) svetlem serizovany.

Ne, nema. Jiste, ze sviti modre svetlo, vnimas ocima a ne nosem nebo kolenem. Ale modre svetlo ocim rozhodne nijak neskodi. Znovu si precti muj prispevek a o vecech, na ktere odkazujes me. Jsi komicky

Sorry za zdvojeny prispevek. Ted se tu teprve objevilo to, co jsem napsal uz rano a s odpolednim casem, coz je matouci...Albi, o cirkadiannich rytmech to pises dobre, dokonce nad ramec pocitacove poradny. Ale s vyjadrovanim a chapanim psaneho textu mas problem.Zcela zbytecne tak podporujes to CHYBNE zjednoduseni, ze jde o ochranu zraku.Kdyz obhajujes frazi "chranit oci pred modrym svetlem", tak to laik pochopi tak, ze ocim modre svetlo skodi.Nebo kdyz shazujes moje zjednoduseni, ktere rika, ze filtr modreho svetla na pocitaci a na mobilu nema nic spolecneho s ocima, ale ze se jedna o ochranu pred narusenim cirkadiannich rytmu a davam priklady, kdy to pouzivat a co to znamena.S ocima to ma spolecneho pouze to, ze ocima vidis. Ale neposkozuje je to.Ty vis, ze 99 % lidi si to takto chybne vyklada. Tak by skutecne bylo na miste se alespon VYHNOUT zbytecnemu zdurazneni, ze svetlo se vnima ocima... Stacilo by napsat treba "chranit se pred modrym svetlem" a idealne to zduraznit tak, jak jsem napsal ja, ze nejde o oci!

No, tak to mi asi dá trošku zabrat, ale dík!

Hlavne to podle toho videa prosim nedelej. Neni zadny duvod hrabat se rucne v registrech apod.

Jak chránit oči před modrým světlem z počítače? a je opravdu tak moc škodlivé? co přesně může způsobit?

Škodlivé to určitě je. Já jsem si pořídil brýle, které chrání oči před tímto modrým světlem ta 1500 korun a co musím uznat, tak že jsem mnohem méně unavený po delším čase u počítače.

Za 1500 korun? a kde jste je koupil? mají jen filtr na toto modré světlo? nebudou mi třeba jinak kazit oči, když normálně brýle nepoužívám?

Objednal jsem je z eshopu milica .cz Nebudou se vám kazit oči. Jsou určené k počítači pro filtraci modrého světla, a to i pro lidi, kteří normálně brýle nenosí.