» Poradna » Mobily

Jak odejít od mobilního operátora

Dobrý den, poradil by mi prosím někdo? Nemám s Vodafonem žádnou smlouvu, ale využívám jejich měsíční neomezený tarif (za to si také připlácím, abych smlouvu neměl). Dnes jsem chtěl odejít a ejhle měsíc a něco výpovědní lhůta. Je to možné, i když s nimi nemám smlouvu? A co udělat, abych mohl odejít hned? Díky

Odpovědi na otázku

Jestli od nich máš nějaký paušál a ne jen předplacenou kartu, tak smlouvu mít musíš. Možná si to pleteš s vázací dobou (nebo jak se to jmenuje), kdy se zavazuješ třeba na dva roky. To je ale něco jiného.Tak, jak to popisuješ, to vypadá, že máš smlouvu na dobu neurčitou, takže ji můžeš kdykoliv vypovědět a pak běží výpovědní lhůta daná tou smlouvou. Tedy ten měsíc.

Aha jak říkáš, mám tarif a nemám vázanou dobu...Takže asi nic nenadělám.Díky moc.

Proč ta skepse, měsíc není rok kdy kdejaký cvok uváže se za peníz nemalý ač mu toho netřeba. Znám co platí u t.mobile už rok rok zbývá aby měsíc co měsíc jim dával 800 kč, nemajíce ani mobil na internet.

Nechápu, proč by mě měl někdo někde "násilím" držet, pokud chci odejít, ta odejdu......nenávidím tyhle kličky, kdy aaaaspoň měsíc ještě mě nepustí, jako trest za to že odcházím. Je to hnus. Škoda.

je to v podmínkách

v životě přijdeš na to že naprostá většina smluvních vztahů se neukončuje "ihned" ale dle smluvních podmínek s nějakou výpovědní dobou - pokud s tím nesouhlasíš, pak tyto smluvní vztahy neuzavírej. Pokud jsi je uzavřel tak si nestěžuj. Nikdo tě nenutil s nimi smlouvu mít, mohl jsi jet na předplacenku a ukončit to "ze dne na den" - že by jsi pak neměl tak výhodné podmínky? o tom to právě je, ty podmínky máš lepší protože jsi se k něčemu zavázal.

máš pravdu, nemám uzavírat smlouvu....i když s těmi "výhodmími" podmínkami bych se hádal....byl jsem měsíc v Malajsii, kde jsem měl např. 2GB internet za 50Kč, signál byl všude a teď mi řeknětem proč tady platíme jako hloupé ovce takové prachy za naprosto stejné služby, které jinde stojí zlomek toho co tu platíme.

Do značné míry na to má dopad velikost trhu. Zavedení technologií a jejich provoz něco stojí a tenhle paušál se rozpouští mezi zákazníky.Tím netvrdím, že by to nemohlo být levnější, ale nikdy tu nebudou ceny jako v mnohem větších státech kde je vícero klientů.

Když se začínalo bylo mnohem mnohem hůř. V roce 1994 nabidka jen na.smlouvu měs 3 tisíce a hovor k deseto kč za minutu. Nepamatuji přesně ale protože to byl můj měsíční plat pořídili jsme vysílačku s možností spojeni na policii a lékaře. Než jsme dostali pevnou linku za vklad 2 999kč k tomu nutný paušál

Však tě nikdo nedrží, klidně si uzavři smlouvu s jiným operátorem. Akorát Vodafonu musíš ten zbytek doplatit. A příště si líp čti, co operátorovi podepisuješ. Je ale normální, že žádná taková služba nejde ukončit ze dne na den, když se blbě vyspíš :) Vždycky jsou ve smlouvách na dobu neurčitou (což je tvůj případ smlouvy bez závazku) nějaké výpovědní lhůty.

Když jednou koupím kredit taky ho nemůžu chtít zpět

Muzes. Staci to zmenit na nejlevnejsi tarif a pak vypovedet smlouvu. Kredit ti prejde jako preplatek tarifu a ten ti pak vrati.

smlouvu ani náhodou

Příště smlouvu řeš tímto způsobem: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/310170-... Samozřejmě se změnami to nepřeháněj, ovšem zkrať a sniž si délku a výši smluvních pokut. Pokud takovou smlouvu přijmou, tak je to jejich problém. Nemáš povinnost je upozorňovat na tebou provedené změny ve smlouvě. Samozřejmě neupravuj smlouvu, kterou před tebou podepsal jejich zaměstnanec, ale smlouvu, kterou ti pošlou k podepsání. Dělám to takto u smluv se státem, kde mažu velmi nevýhodné pasáže, kde se vzdávám práva na opravné nároky a možnost se odvolat. S tímhle problém nikdy nebyl.

pobavils, s tímhle nemáš nejmenší šanci uspět - k tobě už jde smlouva podepsaná - s jasně danými podmínkami. pokud tyto podmínky následně měníš, zneplatníš tím předchozí podpis (souhlas) instituce která ti to poslala. takže celá ta smlouva je v tu chvíli neplatná a každý to shodí ze stolu. Samozřejmě, nemohou ani po tobě chtít jakékoli závazky vyplývající z oné smlouvy, ale například s žalobou na neoprávněné obohacení (pokud jsi například odebíral jakékoli plnění na základě neplatné smlouvy), případně podvod by dost možná uspěli. takže dělej si to klidně dál, ale je to zhruba na úrovni Homera Simpsona který projíždí křižovatku na červenou se zavřenýma očima a argumentem "nevidět červenou není trestné"

Není pravda. Smlouvy pro zastupování Českou poštou v celním řízení, smlouvy od dodavatelů energií (elektřina, plyn) chodí domů poštou v drtivé většině případů nevyplněné a nepodepsané ve dvou tiskopisech (případně je třeba je vytisknout ze stránek poskytovatele). Jednu si necháváš pro sebe, druhou podepíšeš a posíláš na centrálu, ze které ti dojde oznámení o platnosti smlouvy a termín, od kdy je smlouva platná. Nenavádím ke změnám dokumentů, které dostáváš už s podpisem poskytovatele služby.

Pokud nemáš smlouvu, nic tě u nich nedrží/nevážeAsi na tebe něco zkouší, aby z toho ještě vytřískali nějakou zlatku. zeptej se rovnou ČTÚ. Já už sem tam psal tento rok 2x. Přece si tu nebudeme s*át na hlavu, máme svá práva.

Pokud platí paušál, tak rozhodně smlouvu mít musí a to nejspíš na dobu neurčitou se stanovenou výpovědní lhůtou.

Co to meleš? Dneska máš FLAT za pevně danou cenu a bez smlouvy je to obvykle o 150kč/měsíc dražší. Ale tarif je možné mít i BEZ ZÁVAZKU.

A navíc to tazatel uvádí, takže absolutně nechápu, na co tady reaguješ. Nemáte vy tam v Brně zase zkaženou vodu?

nebud zas takový detailistaOn už ten nazlobený dotaz je divny. Zkusil si výhodu kterou si vybral, nesedla mu, pozdě bycha honit i za zkoušku se platíHorší uvázat se spořitelně na tři roky účet zdarma, jen třo akce měsíčně. Dluhopisy prý nejlepší. Prdlačku za rok ve ztrátě tři tisice za tri může být hůř a návratnost pod cenou vkladu. Tady plače o měsící

dveřmi, oknem to nepůjde

Tarif bez smlouvy asi nikde nedostaneš. Jen předplacené karty jsou bez smlouvy.Pokud máš tedy smlouvu tak stačí poslat výpověď počkat na uplynutí smluvené výpovědní lhůty a je to hotové.Jestli máš předplacenou kartu tak jí prostě přestaň platit. Dočerpej kredit a máš taky hotovo.

Ahoj, chtěl bych poradit, používám kartu twist od t MOBILE a chci se zeptat, jestli mi od nich přijdou nějaké vyúčtování a jestli budu muset za to něco platit.