» Poradna » Počítačové sítě

Jak odblokovat modem od poskytovatelů služeb ?

Dobrý den, chci se zeptat jak mám odblokovat a resetovat modem nebo něco podobného abych ke svému koupenému modemu měl přístup sám a né nějací šašci za počítačem a koukali se jaké mám hesla a pod.. docela mě to štve že mi napíšou cit"Dobrý den,nejčastější servisy bývají kvůli tomu, že si zákazníci přenastavují wifi routery, proto je raději máme pod vlastní správou. Pokud chcete změnit heslo, tak nám prosím zašlete jaké chcete nastavit a já vám to nastavím." Jako promiň te ale je to trochu nabourávání do soukromí dobře chápu ať si k tomu přístup mají ale ať ho nebrání mě ! To mi rovnou ten modem měli dát zadarmo s tím že až u nich skončím tak si ho vemou. ... Takže má otázka je zda někdo nevíte jak toto spravit ? adresa která se připojí na nějakou stránku nikoli na modem je 192.168.11.252 MikroTik (nějaký server na spracování dat z modemů aby měli přístup ke všem) :/ Je to modem TOTOLINK N200RE Děkuji za všechny rady S Pozdravem Hezkého dne.

Odpovědi na otázku

A tu adresu (192.168.11.252) jsi zjistil kde? Pokud má poskytovatel pozměněný firmware neuděláš s tím bez hlubších znalostí nic. Můžeš zkustit router natvrdo resetovat a v případě, že ho pak nebudeš umět nastavit odnést ho providerovi a tvrdit já nic, to samo. Defaultní adresa od výrobce modemu je 192.168.1.1, user name a heslo je admin (jak je dnes ostatně běžné). Ovšem pokud neznáš IP adresu, kterou ti provider přidělil nenastavíš stejně nic.

Asi možná v cmd kde jinde bych ji sehnal .... umět nastavit... když si zapíšu adresy které tam jsou nastavené mělo by to jít nastavit bez problémů tady nejde o přístup k internetu ale pouze k modemu modem je hmotně u mě a firemware musí být taky tu neřeknu kdybych měl prolomit bankovní firmware který je někde v prde** tady se jedná o to proč by měli mít přístup k osobním věcem za které si ještě platíme ?

Neřeším proč provider řeší nastavení routeru tak jak ho řeší, to je mezi tebou a jím i když v tom s tebou souhlasím. Jak ale chceš potřebné adresy a další opsat, když se do nastavení neumíš dostat? Takže se ptám znovu - co je to za adresu, kterou jsi tady uvedl? V cmd se žádné IP adresy jen tak nepotulují, vždycky ji musíš nějakým způsobem získat a v tom případě také musíš vědět co za adresu jsi získal. Bez toho se nehneme dál.

človek hore sa vykecáva, pričom nevie kde je sever.http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/DHCP_RelayModem resetni spinkou -drž spinku pod napájaním min.30sec- , následne modem nastav cestou IP adresy prostredníctvom IE prehliadača prepojením eth.káblom. Zmeň továrenské nastavenia pri vstupe do modemu za svoje, (admin/admin). Wifi heslo si nastav min. 64 miestne. Login/heslo dané providerom máš v zmluve. Toto heslo ti zmenia u providera jedine na tvoje požiadanie.

tenhle modem má jen on/off nemá stlačovací čudlík ..

Jeho modem je TOTOLINK N200RE, nikoli Mikrotik.

no to neni ani tak pravda. ja mam ted mikrotik a ten ma defaul IP 192.168.88.1. Pokud je to tvuj modem router, do toho ti oni nic nemoou hrabat. pokud je to jejich do toho zase ty nemas co hrabat. Seriozni poskytovatel ti da pripojeni i zarizeni vetsinou pro jedno PC, pripadne vice, pak je na tebe, pokud chces mit vlastni soukromou sit si koupit router, ktery si pripojis do toho jejich zarizeni a o vse ostatni se stara tvuj router s tim ze sprava je v tve rezii. takze internet jde od poskytovatele do jeho zarizeni, z nej pak do tveho, ale tady jedno ale. Pokud ti nepujde net, ISP zjisti ze z jeho zarizenivse jede a problem je na tvem soukromem, nemusi zvednout zadek ze zidle, ale rict ti, u nas vse vporadku.....

Modem jsem si zaplatil, a je můj, oni mají mojí anténu na střeše kterou jsem si miochodem taky koupil, a jediné co je jejich je (krabička která je napájená ze sítě a dále přes ní vede kabel do mého routeru) předpokládám že to je nějaký směrovač, nebo právě ten fireware, a s tím že jsou seriozní asi nemluva .... měl jsem velké problémy s připojením a než si uvážili přijít a něco udělat (přičemž si hodně stěžovali) tak uběhlo přes 2 měsíce a ve smlouvě kde mám mít 24/12 jsem měl skoro celé 2 měsíce 2-5 dow 1-5 up .. tak kde to jsme přeci když si platím za služby neměli by tam být žádná ale a jistá kritéria to je jako kdyby jste si objednal chleba za 30 Kč a přišla vám půlka za 15 ale 30 by si vzali ...

No jen tak mimochodem určitě máš ve smlouvě tu rychlost "garantovanou" - máš svou linku na bez Agregace????? Pokud vůbec víš co to znamená?

"ten ma defaul IP 192.168.88.1" - Proti tomu nic nenamítám, já tu defaultní adresu, user name a password našel v manuálu toho routeru. V ostatním nelze než souhlasit.

Já jsem si četl ten letáček a adresu tu píší 192.168.1.1 ale ta nejde když jsem se podíval přes cmd na bránu ... tak mi šla ta kterou jsem psal už na začátku a přesměrovalo mě to na tu stránku MikroTik .. tak nevím

Takže IP 192.168.11.252 je adresa gatteway? Nebo pokud ne, tak jak jsi se k ní dopracoval? Leze to z tebe jak z chlupaté deky...

Omlouvám se, start = cmd= ipconfig/all= Ipv 4 (preferované) ....... 192.168.11.252 ... no a tady je ta adresa a ještě tady je konfigurace protokolu ip systému W. Název ......primární přípona dns....typ uzlu ....hybridnípovoleno směrování ip.........NEWINS Proxy povoleno.........NE Předpokládám že by tady mělo být ano ?

Pokud jsi to správně opsal tak 192.168.11.252 je adresa, kterou tvému počítači přidělil server DHCP. Adresa routeru je adresa brány na které se můžeš dostat do administrace routeru, ale tu nikde nevidím...

Výchozí brána je tady napsaná jako 192.168.11.254 ... Adresa Ipv4 je 192.168.11.252 server DHCP Je 192.168.0.5 Tak nevím :/

Tak jsme se konečně k něčemu dopracovali. Zkusil jsi do adresního řádku prohlížeče zadat 192.168.11.254?

A adresu serveru DHCP jsi získal kde? Neměla to spíš být adresa DNS?

Ano zkusil a vyjela mi právě ta stránka Mikrotik ..... a tam se dá nějak přihlásit ale je to zablokované myslím tím že admin admin nejde ... Server DHCP 192.168.0.5 pak tu je ještě maska podsítě a Zapůjčeno ....... zapůjčka vyprší ....... tak to nevím co je ..

Potom tu je ještě IAID DHCPv6 244637112 a pod tím je DUID klienta DHCPv6 :00-01-00 atd ...

Jeste otazka jsi si jist ze je modem tvuj a neplatis pouze pronajem, pripadne si misto modemu zaplatil instalacni poplatek, ale modem je porad v vlastnictvi ISP? Pokud je to tak dodej si proste nejake pesi zarizeni za ten ISP modem a mas to vyresene. Pokud si ale zaplatil a primo modem odkoupil, tak chcej po ISP aby ti dal heslo. Na jednu stranu kukni co mas ve smlouve, zda tam neni ze sis koupil modem, ale ten muze byt spravovan ISP kvuli castym porucham a spatnemu nastaveni. Pokud je tato smlouva podepsana nic neudelas.

Kouknu na to.. ale určitě jsem si ho kupoval instalační byl 1200 Kč + 700 Kč za modem tohle jsem zaplatil ihned, s tím že anténa část je v instalačním a po 6 měsích přechází do soukromého vlastnictví takže ta už je taky má.