» Poradna » Mobily

Jak obnovit zmizelé kontakty a fotky z mobilu

Zdravím, mohl by mi někdo poradit zda existuje nějaký jednoduchý program na obnovu dát na android - telefon motorola e7? Mamce se včera večer stalo že zjistila že jí z mobilu zmizely všechny kontakty a fotky a snad i hudba. Vůbec neví proč. Telefon v době zmizení všeho ležel bez používaní. Kontakty se jakž takž povedlo obnovit ale ne všechny, takže i na jejich obnovu by něco bylo potřeba, plus ty fotky. Je něco takového? Hledám ale nic nějak nemohu najít. Potřebuji něco jednoduchého bez rootu a instalace do pc co poradím na dálku. Díky.

Odpovědi na otázku

pokuď jsou ty fotky odstraněný tak na tohle jentak žádný program nepomůže, na to jedině nějaký odborný servis ale i tak by se ty fotky špatně obnovovaly, ale pokud je to jen nějaká chyba třeba tě byli přesunuty jinam tak bych se podíval pořádně do složek v interní paměti nebo na sd kartě možná se jen mohly přesunout

Aha díky za radu

Koukni do složky DCIM a Pictures tam jsou fotky a kontakty snad pokud byla zapnuta synchronizace kontaktu,tak na úctu google by mělo být vše.

No nějak synchronizace zapnuta byla ale stejně se všechny kontakty neobnovily, většina ano ale ty co ukládaly nově za poslední měsíce tam nejsou a na fotky asi synchronizace nebyla ty se neobnovily. Dokonce snad zmizily jak z sd karty tak z telefonu.

Není možné aby se fotky, hudba.., jednoduše stratily, vždycky je lepší mít nějakou zálohu aby se tohle jentak nemohlo stát, takže jediný způsob snad musel být že byli omylem smazány

Nebo asi nezamkla byt a vkradl se jí tam ten zatracený Japonec Samo SeTo.

No právě že nebyly omylem smazany, zmizely samy od sebe. Mě to jeden telefon jednou udělal taky že mi smazal celou Sim kartu a všechny kontakty byly pryč. Ale ten byl nějaký chybný hned po nákupu udělal to do týdne od koupě, tento cca půl roku fungoval a zmizelo to mamce až včera. A zjistila to náhodou kdy šla napsat zprávu a místo jmen jen čísla u lidí kterým již psala v aplikaci, a kontakty pryč a pak zjistila že jí v galerii chybí i fotky a dneska zjistila že i hudba. Vůbec netušíme právě co to udělalo.

Nesmysl, samo se nic nesmaže, pokud je v telefonu SD karta, tak se může pokazit a zmizí z ní fotky, hudba, atd., ale rozhodně ne kontakty. Pořádně ji vyzpovídej, co před odložením telefonu dělala. Holt někteří naši rodiče už tu techniku neovládají s jistotou a občas zmatkují, taky si tím "Já nic nedělala, to se stalo samo" občas procházím.

To mě taky napadlo jestli se SD karta nemohla pokazit pak bych pochopila ty fotky a hudbu ale ne ty kontakty. Právě že jsme se o tom bavily už několikrát a máma si není ničeho vědoma, ani v tu chvíli v kontaktech nebyla. Přišla na to přes whatsapp když psala zprávu že nemá najednou u lidí jména a cca před hodinou nebo dvěma když psala jinou tam ještě byly. A právě že nemá pocit že by něco v telefonu zmáčkla. Zase kdyby to byla jedna věc mohla by to být ta náhoda kdy člověk něco zmáčkne a nevnímá co ale u více je to divné. Fakt nevím. A je 200km daleko tak se jí na to nemůžu ani podívat

Nebo to může být nějakým virem, po případě aktualizaci že se to mohlo smazat, ale nevím, spíš je to nepravděpodobné

To jsem se ptala a říkala že nic zrovna neaktualizovala. Jediné co jí teď už několik dní volají různá čísla co se ukazují jako spam takový to vnucovaní všeho možného podle čísel když jsem hledala co to je. Ale žádné z nich nevzala. Tak bych řekla že to souvislost taky nemá.

To je nesmysl, telefon rozhodně nesmaže sám fotky a kontakty z interní paměti i SD. Takže to smazala mamka nějakým zmateným klikáním. Každopádně smazané obnovit nelze, smůla.

Jasně zmateným klikáním když v tu dobu telefon vůbec nepoužívala. Holt dokud se to někomu nestane tak to není možné že by se to stalo jinému a musí si vymýšlet...

Ale před tím ho používala a když zrovna kontakty či fotky nepotřebovala, tak je mohla klidně nějakou dvojí činností smazat a holt na to přišla, až když je potřebovala. Takových situací s naší máti znám habakuk.

Jestli byly fotky a kontakty synchronizovany s Google uctem, tak je najdes v kosi…photos.google.comcontacts.google.com Ale jestli synchronizovane nebyly, tak z interni pameti je nedostanes, pokud byly odstraneny.

Děkuji ti za normální odpověď. Kontakty synchronizovány byly ale stejně nejsou obnoveny všechny u fotek nevím ale ty asi ne. Když ty se nenašly vůbec.

Jeste dotaz - mate v aplikaci Kontakty zvolenou moznost, aby se zobrazily polozky ze vsech uctu, kde jsou ulozeny?Jestli nemate cast v mobilu, cast v Google uctu, cast treba na Simce, …

Ke kontaktům nemám, co poradit. Tak jen k fotkám. Pokud byly důležité, obnovte si je ze zálohy. Pokud zálohu nemáte, nebyly důležité a vcelku nic se určitě neděje.