» Poradna » Web a internet

Jak nezapomenout na přílohu v e-mailu?

Nevítě někdo prosím, jak nastavit na seznamu, v gmailu, popřípadě v outlooku, abych byl upozorněn, že jsem v textu použil slovo příloha v příloze se nic nenechází?Díky.

Odpovědi na otázku

Thinderbird to umí v základu automaticky

Nevím proč ty mínusy, ale Thunderbird to opravdu umí, aniž bych to někde nastavoval. Když v textu mailu zmíním slovo příloha (v různých tvarech), tak mi automaticky dole vyskočí lišta s upozorněním, že v textu píšu o příloze a žádnou jsem nepřiložil. Už mě to párkrát pomohlo, že jsem neodeslal mail s fakturou bez faktury

Tak tohle se dá nastavit na jednom místě pro všechny aplikace ............ v hlavě

to je mi jasný. Jen mě zajímá, jestli někdo neví, kde konrektétně se to dá v jednotlivých e-mailech (g-mail, seznam) nastavit. :) V g-mailu by měl být doplněk, ale nenašel jsem ho tam. :/

To jako používáš webové rozhraní nebo mailového klienta? Ve webovém rozhraní to samozřejmě nastavit nejde.

Aha, to jsem nevěděl. Takže je to možné nastavit v Outlooku nebo Thunderbird? Měl jsem na mysli nastavení webového rozhraní. Dřív na to byl v gmailu (v nastavení/laboratoř) doplněk.Dík.

v Thunderbirdu to nastavovat nemusíš - je to tam hned

A pokud zapomeneš v textu uvést slovo 'příloha'?

Nikdy se mi nestalo, že by se mě gmail upozornil, že nemám nahranou přílohu. :/

Nejdřív dávat přílohy a až pak psát text.

přesně, Thunderbird okamžitě upozorní, když v tělu mailu použiju slovo "příloha", nebo i například "PDF" a pošle ten email bez přílohy až teprve když klepnu na potvrzení, že jsem tam fakt přílohu dát nechtěl.