» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak nejvyhodneji na cisty reinstal? W10

Zdravim po mensich problemech mam pred sebou cisty reinstal systemu. Doposud jsem mel Windows 10. To stejne se chystam reinstalovat pomoci USB media Samozrejme original. Vzdycky jsem toto zanedbaval a nejake rozdeleni sisku apod slo mimo mne. Ted bych si to chtel udelat podle nejlepsiho poradku jak se slusi a patri. Notas Dell Inspiron N5010, 500 GB HDD, 4GB ram, Intel HD 3000 grafika, i3-2350M 2.3 GHz. 2 samozrejme legalni jinak co se tyka programu mimo W freeware ci podobne zdarma LibreOffice, 7zip, GIMP apod. Snazim se o minimalisticke programy ni cim bych si system zasiral. Obcas nejaka ta 5 az 10 let stara hra, jinak jenom prace office internet a filmy vi judba a audiknihy. Filmu i serialu mam hodne to stejne hudba a audiknihy. K tomu vsemu externi HDD 500 gb na zalohu a dlouho nepouzivane veci. Jak co nejvyhodneji udelat reinstal ) vwe smazat prave zalohuji) a pak si rozdelit disk ? Diky moc za rady tipy a nasmerovani.

Odpovědi na otázku

Tvoj notebook nepodporuje OS Windows10.http://www.dell.com/support/home/us/en/04/Dri... Na webe vyrobcu neexistuju ovladace vyladene na Windows10.http://www.dell.com/support/home/us/en/04/pro... Dokonce je tam napisane:"Product not tested for Windows 10 upgrade"Tak o co sa snazis? Windows 10 mozno nainstalujes, ale bez ovladacov vyladenych vyrobcom presne na Tvoj model NB, to bude na prd.Preco nepouzijes doporuceny OS vyrobcom, na ktory su odladene ovladace?

Ha ha ha.Jenže když on to má Pepa i Franta a Microsoft tvrdí, že Windows 10 jsou bóóóžíí!!Další ovce Microsoftu, bez vlastního rozumu!

format C:\setup.exe

Spise nez rozdelovat klasicky disk bych ho nahradil SSD.

Z tvojí předposlední tvojí věty vyplývá, že naprosto nemáš potuchy o jistém pořadí činností, potřebných pro důkladnou a bezproblémovou reinstalaci.Začni tím, že si seženeš instalační prostředky a potřebné drivery a nezapomeň na to, že VELMI výhodné bude, když v tvém nejbližším okolí bude další funkční stroj pro získání těch komponent, které jsi opomenul (a opomeneš je), těch rad znalých o tom, co ti není jasné (to, co ti nebude jasné, bude bobtnat) a prostoru potřebného i k nezbytnému odkládání dat (takový prostor téměř pravidelně oplývá nedostatečnou kapacitou).Pak už totiž není kumšt instalovat. Kumš to je, když musiš nainstalovat a nemáš téměř nic - znalosti, prostor, média, spojení, .... (přemístit oddíl, o kterém tušíš, že ještě bude potřebný, ale ale překáží na strategickém místě na drive někam a přitom prakticky není kam, teprve navodí ten správný orgasmus).