» Poradna » Ostatní

Jak nejlip propojit Desktop a Notebook pres Wifi (Linux).

Ahoj,otazka je snad jasna, mam dva pocitace, oba ubuntu a rad bych je propojil pro lepsi sdileni souboru. Moznosti je hodne, google pouzivat umim, mam zajem o nejake doporuceni, ktere pouzivate.Nejvice me asi bude vyhovovat posilat data zaroven i nekam do cloudu, premyslim tedy, ze bych vyuzil google drive a pripojil ho jako disk. Mount by mel snad umet "google-drive-ocamlfuse".Ma nekdo nejaky lepsi napad?Diky!

Odpovědi na otázku

SMB zdielanie funguje aj cez LiFi a fungovalo by aj vodovodnym potrubim ak by to malo prislusny 'driver'.

To je opravdu super, ze SMB takto funguje.

Proč SMB, když je tu NFS? Ale k otázce. Ta je špatně položená. Tazatel nějak zapomněl uvést, co má být výsledkem. Což je důležitější informace, než že umí používat google.PrasatkoPee

A potřebuješ sdílenou složku - tj. oboustranný přístup, nebo ti stačí jen snadné posílání souborů a složek mezi PC? Pokud stačí druhá varianta, tak na to výborně funguje program Dukto, ke kterému seženeš normální DEB balíček. Není potřeba nic složitého nastavovat, jen musí být oba počítače ve stejné síti (není potřeba mít přístup k internetu).