» Poradna » Počítačové sítě

Jak nejlépe nastavit AP pro rozšíření wifi?

Ahoj.Mám router Mikrotik ve vrchním patře. Doteď jsem dole používal repeater, ale je to tragédie, Mikrotik má velký dosah a tak se to příliš tluče. Koupil jsem si tedy nástěnné AP od Mikrotiku (jmenuje se to wAP nebo tak nějak). V tuhle chvíli si natáhnu kabel do spodního patra a budu hledat nejlepší místo pro pokrytí celého spodního patra. Nastavím si wifi na AP na jiný název a jiný kanál, aby se mi dobře měřilo. Potud ok. Ale jak to mám nastavit potom, když budu mít nalezené správné místo a natažený kabel? Nejraději bych, abych nemusel sítě přepínat, takže zvolím stejné SSID a stejné heslo. Ale můžu dát těm sítím rozdílný kanál? Aby se mi to netlouklo jako u repeateru? Nemá pro to RouterOS nějaký speciální režim? Nikde jsem nenašel správné nastavení. Mám navíc udělané ještě virtuální sítě pro hosty a tak, ale to bych doladil později. Jde mi hlavně o to, abych dosáhl co nejlepšího výsledku a netloukly se mi kanály.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 67.0.3396.99

Problematice jsme se nedávno věnovali v článku:

Neviem, ako je na tom Mikrotik co sa tyka WDS a Roamingu, ale ako to popisujes je to spravne. Rovnake SSID, Rovnake siforvanie a heslo len Iny kanal.Su tu Mikrotikisti, ti sa vyjadria k tomu mozno lepsie, mozno Mikrotik dokaze fungovat ako Wireless controller a AP zaroven..

Samozrejme ze dokaze... hledej CAPsMAN, neboli connected AP manager... pravda kdyz jsem si s tim pred nejakou dobou hral (RB2011+2xcAP) tak jsem v tom lezel asi 14dni nez jsem to rozchodil. Pak jsem se obou cAP zbavil a poridil UBNT Unifi Mozna jeste najdu tutorial (anglicky) podle ktereho jsem to nakonec nastavil.

Tak mam za to ze je to tento tutorial http://file.accesspoint.hu/pdf/uldis.pdf

Ano, ideální nastavení: stejné SSID, šifrování i heslo a jiný kanál.