» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak nastavit windows 2012 server foundation pro neziskovku?

Ahoj, naše neziskovka získala sponzorským darem nový server s Windows 2012 foundation. Jedinou věc co má dělat je poštovní server (to už umím nastavit) a autorizovat stanice dětí do domény (nepouštět cizí PC do sítě a na autorizovaných stanicích nastavit pravidla, aby děcka nemohla měnit nastavení). Které služby je potřeba nutně pustit, aby to fungovalo?Doteďka tu jede starý Windows 2000 server co to dělá, ale už umírá. Na něm běží active directory a DNS, je potřeba ještě něco pro tu funkci, co v tom starém serveru na první pohled nevidím?Když jsem na novém serveru pustil Active directory a DNS, tak po rebootu serveru a nainstalování služeb AD a DNS přestal být dostupný internet. Prostě mi něco blokuje přístup do netu z toho serveru a firewall to není, ten jsem vypnul. A zablokuje se to cca 1 minutu po náběhu systému, ne hned, čili to zřejmě dělá nějaká později spouštěná služba?Já umím instalovat stanice a zapojit síť, servery jsem ještě nikdy nedělal. A dělám to taky zadarmo, je to neziskovka pro děti. Takže angažování profíků je kvůli ceně bohužel out a zadarmo jim to nikdo nenastaví, proto se o to pokouším já.Poradí někdo? Mockrát díky.

Odpovědi na otázku

konkrétně ti neporadím, páč s tím taky zkušenost nemámale pokud ten přístup na web blokuje nějaká služba, stačí je po jedné zakazovat, tím jednoduše zjistíš, která to je

Nez sem do poradny poloz dotaz tady na forum. Tam se spis dockas nejake napomocne odpovedi na toto tema. Tady na poradne se resi spis rychlovky.

Doporucuji zeptat se na http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/homeAD a dalsi sluzby jsou na Win 2000 a Win 2012 principielne shodne. Foundation muzes pridat do existujici domeny, pote na nej preved vsechny FSMO role a sluzby vcete GC a stary server muzes pomalu odstavit.MPMP

Díky, zkusil jsem položit dotaz na tom Technetu.Vůbec to nechápu. Před spuštěním DNS a AD mi net na tom servru normálně jel, teď ať dělám co dělám, tak nic. Nejde ani ping na router, co je před tím. Prostě jako by byla něčím zablokovaná síťovka.

A nemáš třeba jinou IP adresu? napadá mě jestli kromě toho DNS a AD jsi tam nenainstaloval třeba i DHCP server, který sám sobě přidělil IP z jiného rozsahu, než jsi měl předtím, což by pak mohlo vysvětlovat i to odříznutí od internetu.

Vyřešeno.Blokování nastalo vždy až po chvíli, nikdy ne hned po startu systému. Zkusil jsem tedy postupně zakazovat zpožděně zapínané služby a mohla za to tahle:Směrování a vzdálený přístupTak jsem ji zakázal a jede to taky. Myslel jsem, že je potřeba pro přístup k serveru přes RDP, ale funguje to i bez ní.Takže problém vyřešen. Děkuji všem za rady.