Jak nastavit podavač papíru na Konica Minolta PagePro 1300?

Prosím nevíte jak nastavit podavač papíru na Konica Minolta PagePro 1300? Zasekl se mi papír … tak jsem ho vyndala ..ale asi se mi posunuly dole taková bíla kolečka, nevíte jak mají být nastavena?? ,,, teď mi to vůbec nebere papír do tisku//"Volte správný a výstižný titulek. Podle něj se ostatní rozhodují, jestli na váš příspěvek klepnou. Přečtěte si proto, jak napsat správný titulek (odkaz se otevře v novém okně). Výslovně upozorňujeme, že v Poradně nejsou povoleny obecné a nicneříkající titulky typu Pomozte, Problém, Kdo poradí atd. Do titulku vždy přesně popište, čeho se dotaz týká. Nepoužívejte také nevhodné zvýrazňování titulků: opakované vykřičníky, otazníky nebo jiné znaky. Příspěvky s titulky porušující tato pravidla budou buď upraveny nebo rovnou smazány."//

Odpovědi na otázku

manuál zlyhal? akože čakáš, že si niekto stiahne manuál, naštuduje a bude odpovedať na opakované otázky? máš v prehliadači asi rovnakého uja gugla ako všetci ostatní

ne manual ok ….. tisknu zkušební stránku na win10

Jak má být nastaven podávací váleček ti řeknou v servisu.Ale u většiny těchto tiskáren je ten prostřední váleček excentrický, maličko oválného průřezu. Pokud s ním jde na hřídelce pohnout, tak kousek pohni a vyzkoušej. Když to nepůjde, pokračuj pohnutím válečku atd.Ale je také docela možné, že je jiná chyba, třeba není papír v zásobníku dostatečně "přitlačen" k tomu válečku tad. atd. atd.

jojo děkuji asi jsem s tím gumovým válečkem hnula....

Koukám, že instalace se sice nakonec podařila, ale asi si stejně budeš muset pořídit novou

"Bílá kolečka" by mohly být součástí mechanismu, který má za úkol zvedat papír pod podávací kolo. Mohlo se tam stát více věcí. Těžko takhle radit. Zde máte stránku ze servisního manuálu k Vaší tiskárně. Je tam celkem dobře popsáno jak funguje podávání papíru (včetně těch "bílých koleček", anglicky cams) http://imgWorld.cz/IeV7h7A9Ht.jpgPomocí tohoto by to mělo jít snáze, ale pro člověka bez praxe to může být problém. Každopádně tento typ opravy je jednoduchý a pokud se něco neurvalo (hlavně plastové věci), tak se to dá opravit bez výměny čehokoliv.

COZE děkuji ..nic se neulomilo .. jen … musím občas papíru pomoci....a děkuji všem za pomoc L:

To, že se musí papíru pomoci znamená, že je guma podavače papíru už opotřebovaná (zaprášená a hladká). Občas pomůže ji pořádně vyčistit, ale blbě se k ní dostává, a někdy ani to nepomůže.

Kdysi se doporučoval na změkčení gumy aceton, čili např. ředidlo C6000.Někdy k lepšímu podávání papíru pomůže udržovat plnější zásobník.

Ano, nebo glycerin.

Většinou je to na excentru navlečený gumový pásek, který časem z venku ztvrdne. Když selhaly všechny pokusy, otočil jsem ho naruby a podavač zase fungoval jako nový