» Poradna » Programy

Jak nastavit obraz u širokoúhlé TV?

Mám kabelovku od UPC. Kabel vede do set-top-boxu, který má vlastní nastavení výstupu obrazu 4.3 i 16:9 s třemi podmnožinami (letterbox, pillarbox apod.). Ze set-top-boxu to vede do DVD rekordéru. A z DVD rekordéru do televize. DVD rekordér má rovněž vastní nastavení výstupu obrazu (4.3 letterbox, 4:3 pan a scan, 16:9, je tu ještě možnost zapnout/vpnout progresivní výstup). Televize je širokoúhlá a dá se na ní nastavit formát 4:3, letterbox, 16:9, 14:9 a Auto. Televize přijímá jak anténní signál (ATV), tak přes scart nebo HDMI signál ze set-top-boxu.
Rád bych vše nastavil tak, že když koukám na DVD, které je 4:3, aby se správně zobrazilo 4:3 (teď se v televizním režimu Auto roztáhne vždy na 16:9), a za druhé, aby i anténní signál televize rozpoznala a formát 4:3 neroztahovala na 16:9 (což se také děje teď).

Odpovědi na otázku

Neuvádíte jakou mate televizi.
Ja ma LG a tam nastavim obraz na ORIGINALNI a vzdy to ta televize pozna v jakem formatu to je a sama se prepne.