» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak nastavit majitele klíče v registu na SYSTEM pomocí powershellu?

Upravuju instalačku.Potřebuju občas převzít vlastnictví klíče v registru.Dělám to pomocí skriptu:https://github.com/W4RH4WK/Debloat-Windows-1... To hlavní je ta první funkce. Majitele to hodí na ADMINISTRATORS a dá tomu i plné práva.Funguje to.Ale pak chci smazat práva, to dělám zhruba tak jak je to přidávání, akorát , že tam je RemoveAccessRule místo SetAccessRule. To taky funguje. Jediné, co nefunguje je vrácení majitele na SYSTEM. To dělám jak je to v tom skriptu, akorát že místo ADMINISTRATORS ("S-1-5-32-544") tam dám to označení pro SYSTEM ("S-1-5-18"):System.Security.Principal.SecurityIdentifier("S-1-5-18")Píše mi to:Exception calling "SetAccessControl" with "1" argument(s): "Identifikátor zabezpečení nemůže být vlastníkem tohoto objektu."At G:\tmp\take-own2.psm1:36 char:5+ $key.SetAccessControl($acl)+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ + CategoryInfo : NotSpecified: (:) [], MethodInvocationException + FullyQualifiedErrorId : InvalidOperationExceptionJak jak nemůže být vlastníkem SYSTEM, když ručně v registru to na SYSTEM nastavit jde? Co dělám špatně? Nebo to v powershellu nejde?Nechce se mi skript spouštět jako trustedinstaller.

Odpovědi na otázku

Nešlo by použít RegOwnershipEx : http://winaero.com/request.phpPřevezmeš si práva a pak je zase můžeš vrátit v programu !

Zapomněl jsem napsat, že to v regeditu normálně nastavit na SYSTEM jde. Tak si myslím, že by to mělo jít powershell scriptem taky, jen nechápu proč to nejde. Já to chci právě v powershell skriptu. RegOwnershipEx nepotřebuju, to bych si to rovnou mohl nastavit v regeditu ručně nebo skript spustil jako trustedinstaller.

Vetva HKEY_USERS a jej podriadené kľúče spadá pod vlastníctvo "Administrators", nie pod trvalé vlastníctvo System. Znefunkčníš si OS. Premissions kľúčov meň dočasne na vlastníctvo "Everyone" v prípade, ak robíš úpravy.

Jde o to, že upravuju třeba reghives SOFTWARE z namountované instalačky.Připojím si ho na klíč třeba 111 v HKLM a potřebuju třeba upravit ńějaké hodnoty v klíči: HKEY_LOCAL_MACHINE\111\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Diagnostics\Performance\BootVlastník je SYSTEM a kromě čtení má plnou kontrolu pouze trustedinstaller. Změnit vlastníka na třeba ADMINISTRATORS není problém i pomocí ps skriptu, jenže na SYSTEM to nazpátek prostě pomocí ps skriptu nějak nejde.Zvláštní je, že to pomocí regeditu v poho jde.HKEY_USERS měnit nechci. Everyone nic neřeší, já se ptám jak nastavit vlastnictví klíče na SYSTEM pomocí ps skriptu.

Zkus se zeptat na superuser.com :) Tady ti asi nikdo neporadí.