» Poradna » Počítačové sítě

Jak nastavit Kerio Personal Firewall 4.1.2 pro domácí síť (+ připojení na internet přes LAN)

Mam doma 4PC v síti + adsl router na internet a používám Kerio Personal Firewall 4.1.2, ale mam problemy s jeho nastavenim, např. Kerio mi blokuje spojení mezi mim počítačem s XP a jiným PC na kterym sou 98 nevim proč ? Taky si nejsem jistej jak nastavit důvěryhodnou (ty 4PC v LAN) a nedůveryhodnou zónu (internet) když používam router kterej mě spojuje s internetem a zároveň s onemi PC, momentálně mám nastevý IP rozsah 10.0.0.0 - 10.0.0.4 (domácí PC) a 10.0.0.138 což je router jak důveryhod., ale nevim jak mam nastavit nedůveryhodnou zónů ?? A co se stane pokud deaktivuju modul "síťová bezpečnost" Poradí mi někdo ???

Odpovědi na otázku

Ten router nema firewall? Ono jaksi personal se jmenuje personal proto, ze slouzi pro jeden pocitac pripojeny k internetu, neu i obsluhovat sit. Jsou dve moznosti. Postavit router se zdi, nebo vsechny pocitace chranit jako by kazdy sam byl pripojen k internetu, a timpadem zamezit vzajemne jednoduche vymene dat a spojeni pres windows sit.

... tak ten router Firewall ma, sorry jestli se ptam jako lama, ale tohle neni moje parketa. U keria sem hlavne pouzival filtrování obsahu WWW blokování popup atd.., tyhle vecicky ten HW router tak dobre nezvlada. Podle toho co pises teda kerio nema smysl, ale ten filtr WWW by se mi hodil tudiz stací teda vypnout v keriu modul síťové bezepečnosti a nechat zaplí to filtrování ?? Pak by fungoval jen jako ten filtr ne ?

No, tohle zase nebude moc moje parketa. Kerio perzonal firewall jsem pouzival jen chvili, nez jsem zacal doma delat sit. To jsem postavil router/server na linuxu a uz me to netrapi. Na stanicich bud zed neni nebo WinXP firewall ( co je vestavena ). A mozilla-firefox, ktera popup okna a podobne veci spolehlive nedovoli.