» Poradna » TV, audio a video

Jak nastavit čas na linuxovém set-top-boxu?

Ahoj, ode dneška mi přestal fungovat správný čas na linuxovém set-top-boxu vu+ uno 4kse. Právě je 12:21 a já tam mám 15:04. V nastavení času mám jako časové pásmo Prague a synchronizaci času s ntp. Synchronizovat čas by se měl každých 30 minut, ale špatný čas tam zůstává již několik hodin. Nepomohl ani restart set-top boxu. Věřím, že pomůže upgradovat systém (image), ale to udělat nechci. Používám openatv 6,4,20201026., Přijímač vu+ Uno 4kse.Děkuji

Odpovědi na otázku

Upgrade pomoct nemusí a je blbost dělat jej kvůli takové prkotině.Spíše zkontroluj, máš-li funkční připojení k Internetu. Anebo nastav synchronizaci času nikoli dle NTP ale dle TV signálu.

Zkusil jsem nastavit čas podle transpondéru i internetu, ale žádná z těch možností nefunguje.

A při tom restartu, co jsi dělal, jsi vytáhl šňůru z elektriky na pár minut? Pokud ne, zkus to.

nefunguje..

Možná začni tím, že se půjdeš podívat na WC a rozhodni se, jestli jsi holka nebo kluk. Nemusíš tady z ostatních dělat debily a podepisovat se jednou jako Tom a podruhé jako Pavla.

Omlouvám se, samozřejmě jsem Tom.. jen jsem zpočátku psal z mobilu a ted píšu z PC, kde se zřejmě před časem dotazovala manželka (její jméno se nastavilo automaticky).. už jsem to přepsal

bohužel to nefunguje..

Já bych zkusil nastavit jiný NTP server

Já vůbec netuším, jaké MTB servery jsou vůbec podporované.. ani mě nenapadá způsob jak to zjistit.

Mtb jsem napsal špatně.. myslel jsem ntp

Jestli se dokážeš připojit pomocí SSH:Kontrola jestli se NTP služba připojila k serverům "ntpq -p"Linux má konfiguraci služby NTP v /etc/ntp.conf - zkontroluj/pošli obsahNemusí běžet služba NTP (proces ntpd) - podívej se na stavDál může port udp/123 pro NTP blokovat firewall (iptabels nebo ufw) - pravidla?

> Kontrola jestli se NTP služba připojila k serverům "ntpq -p" Linux má konfiguraci > služby NTP v /etc/ntp.conf - zkontroluj/pošli obsah Nemusí běžet služba NTP (proces ntpd) - podívej se na stav Dál může port udp/123 pro NTP blokovat firewall (iptabels nebo ufw) - pravidla?klidně bych zkusil to SSH, ale fakt nevím, co na to potřebuji a kde to zkusit. Jinak soubor s názvem ntp.conf jsem ve složce etc neobjevil.v etc není ntp.conf..

Tak jsi Tom nebo Pavla?

Intersexuál je člověk, jehož vnitřní nebo vnější pohlavní orgány jsou odlišné od typicky mužských či ženských. Tento jedinec může mít navenek pohlavní orgány jednoho pohlaví, avšak jeho vnitřní orgány mohou být pohlaví opačného.

Omlouvám se, samozřejmě jsem Tom.. jen jsem zpočátku psal z mobilu a ted píšu z PC, kde se zřejmě před časem dotazovala manželka (její jméno se nastavilo automaticky).. už jsem to přepsal

> Kontrola jestli se NTP služba připojila k serverům "ntpq -p" Linux má konfiguraci > služby NTP v /etc/ntp.conf - zkontroluj/pošli obsah Nemusí běžet služba NTP (proces ntpd) - podívej se na stav Dál může port udp/123 pro NTP blokovat firewall (iptabels nebo ufw) - pravidla?klidně bych zkusil to SSH, ale fakt nevím, co na to potřebuji a kde to zkusit. Jinak soubor s názvem ntp.conf jsem ve složce etc neobjevil.v etc není ntp.conf..

Ještě jsem si všiml, že je nastaveno jako den čtvrtek 10/6, což je až zítra