» Poradna » Programy

Jak napsat poradi cisel

moc prosim o radu ,jak a v jakem programu napsat treba vetu toto je cislo 1, toto je cislo 2 bez toho abych musel kopirovat text a vzdy dopisovat cislo.Potreboval bych neco co to udela automaticky pokud to jde.moc predem za rady dekuji

Odpovědi na otázku

WTF?

V jakemkoli vlasnorucne napsanem jednoduchem programu pro shell, powershell, bash (ci libovolny programovaci jazyk) apod.Taky se to da proste naklikat v Excelu, Calcu a spol a pak vyexportovat do vhodneho formatu.

dekuji za reakce ale ani jedine nerozumim,nebylo by mozne napsat kratky navod.dekuji

Když ničemu z uvedeného nerozumíš, neptej se 'jak a v jakem programu', ale napiš jaké programy máš a umíš a my ti pro konkrétní program poradíme 'jak'.

No kdyz my poradne taky nerozumime otazce. Mozna v exelu napis toto je cislo 1 chytni bunku a potahni dolu, snad to cislo 1 bude pricitat, jinak v basicu jednoduché.

Co takhle příkazová řádka?Stačí zadat: FOR /L %p IN (1,1,50) DO @echo Toto je cislo %pa výpíše ti to přesně to co potřebuješ, čísla tam budou od 1 do 50Pokud ten výpis v příkazové řádce není vhodný tak to lze vypsat do souboru:FOR /L %p IN (1,1,50) DO @echo Toto je cislo %p >> d:\soubor.txt

A kdybys "start", "krok" a "max" zadal jako proměnné, tak mu zaručeně přivodíš infarkt.

Toto lze udelat v Excelu, priklad:1. do bunky A1 napiste: toto je cislo 12. do bunky A2 napiste: toto je cislo 23. tahem mysi oznacne bunky A1 a A24. umistete kurzor mysi do praveho dolniho rohu na maly ctverecek a kliknete5. tahem dolu se bude kopirovat nezmeneni text a cislovka na jeho konci se bude o jednu zvysovat.

*nezmeneny

Koukej si ten domácí úkol udělat sám!