» Poradna » Programy

Jak nainstalovat Windows 7 na nový notebook

Ahoj,prosím o radu jak nainstalovat win 7. Koupila jsme si notebook lenovo z500 bez OS a myslela jsem si, že win nainstaluju hned po vložení cd.Ale nedaří se mi to, poradí někdo jak na to ??Po zapnutí mi napíše pc :defeault boot device missin or boot failed. insert recovery media and git any key then select boot manager to choose a new boot device or boot recovery mediapak to potvrdím OK a naskočí mi :EFI Network 0 for IPv6 (B8-88-E3-90-33-96)EFI Network 0 for IPv4 (B8-88-E3-90-33-96)potvdím OK a nic se neděje

Odpovědi na otázku

V BIOSu si nastav v prvním bootovacím pořadí mechaniku, a ve druhém jako první disk (je-li jich více), na který bude instalován OS, aby tě instalačka pustila dál.

to vím, problém je, že mi to píše checking system a nevím, jak na to

mačkám F2 a nic

Ne, nejprve musíš při startu stroje, vstoupit do BIOSu a jeho nastavení (F2).

Mačkej po celou dobu startu.

Do BIOS se dostaneš přes F2 při zapnutí ntb. a hledej položku select boot device. Tam vyber na první místo DVD mechaniku. Teď tam asi bude nastavený boot ze sítě.

boot failed, nevím čím to, ale mačkám a boot se mi nenačte

No boot se nenačte, musíš se dostat do BIOS, kde ten boot nastavíš z DVD mechaniky.

Rada je jednoducha: Nechte si Windows nainstalovat od nekoho, kdo to umi. Laik by to NIKDY delat nemel.

win instaluju běžně, ale s biosem nemám zas tak zkušenosti

BIOS patří k PC, a není na něm nic složitého. I vadné nastavení, lze ihned opravit defaultním. Jen je třeba dávat pozor při jeho updatu, ale je málo důvodů proč to dělat, obzvlášť na NB.

OK, tak je instalujete bezne, ale mate znalosti laika a neumite to. Proto to nechte na odbornikovi.

to je rada jak od Loskutáka.. i profík se to někdy někde musel naučit.

"notebook lenovo z500 bez OS "Notebook bez OS si kupuju ludia znal, co nemaju problemKupuje firma, ktora ma multilicenciu, ale ta ma nejakeho znaleho admina.Alebo kupuju majstri sveta, ktori si myslia, ze su Adidas a nacpu tam nejaky Warez.Tak sa zarad a trap sa.

ok, díky ty radílku

Takze kategoria Adidas.Neverim, ze mas navyse "krabicovku" Win7 (OEM je mimo hry).

K věci. Dokud se nedostaneš do BIOS a nenastavíš tam BOOT z mechaniky tak tam ty Win 7 prostě nenacpeš.

Warez je silné slovo, stačí "sedma" se SLIC loaderem, čisté řešení. Ale není normální mít problémy se vstupem do BIOSu.

díky za rady, už jsem na to přišla, u ntb Lenovo při vypnutým pc se zmáčkne tlačítko a najede mi to hned do biosu, to bych potom mohla F2 mačkat do nekonečna

Zázračná mašinka.Pokud je něco vypnutého,tak prostě žárovka se mi nerozsvítí,ani kdybych se.......

Koupil jsem si taky lenovo ... lenovo a všechny ntb mají speciální ochranu ... musíte opravit w7 a dát pár blbostí do příkazového řádku ...

stiskni FN + F2 po zapnutí notebooku

Lenovo Z500 vás pustí do BIOSu pouze a jen tehdy, pokud ve vypnutém stavu smáčknete tlačítko NOVO, které se nachází na levé boční straně u konektoru napájení. Dotyčná nahoře není schopná si přečíst ani stručnou brožuru o vlastnostech notebooku, kterou balení obsahuje.V biosu se musí místo UEFI Bootu nastavit Legacy boot.... a samozřejmě tu dvd-romku dát na první místo