» Poradna » Programy

Jak nainstalovat Ubuntu bez DVD-Rom a asi i bez podpory flash boot?

Zdravím, snažím se nainstalovat Ubuntu na starší notebook z roku 2006, který ale nemá funkční dvd mechaniku. Chtěl jsem to tedy udělat přes flashku, jenže jak se zdá, tento notebook bootovaní z flashky nepodporuje, viz. http://marketing.prestigio.com/manuals/Notes/Nobile1520/... - tato volba v biosu není.Nějaká rada pro non-geek uživatele (tedy kromě vykašli se na to)? :)Díky.Martin

Odpovědi na otázku

unetbot indej to do flashky a je topodle tam dej radši Jupiter Elementary nebo Mandrivunebo Ubuntu 10 10

Pripojit optickou mechaniku do USB. Prevodnik nejakou tu stovku bude stat.

no to je goal, místo flash co má v šuplíku půjde kupovat mechaniku

Este je moznost preniest HDD do ineho NTB alebo cez redukciu do pc a nainstalovat to tam. Ak si pres vratenim nedoinstalujes ine ako automaticky rozpoznane ovladace tak ti to nabootuje v tvojom ntb.

nabootovat ze sítě přes PXE, když umíš linux a podporuje to NTB/síťovka neměl by být problém.