» Poradna » Počítačové sítě

Jak nainstalovat tiskárnu přes print server?

snažím se připojit tiskárnu HP Photosmart C5280 pomocí routeru (ASUS AM200g), ale stále bez úspěchu. Na zapojení kabeláže tiskárny do routru se snad ani nedá nic zkonit, prostě jen zasunout do USB portu ozn. jako HOST. V routru jsem nastavil zaškrtnutím v sekci PRINT SERVER jako ENABLE. Dále jsem pokračoval instalací ve WinXP přidáním nové tiskárny, instaloval jsem jako místní tiskárnu ale pro port TCP/IP. Jako adresu jsem zvolil adresu routeru (192.168.1.1) a port jsem konfiguroval s použitím protokolu LPR (fronta-LPRserver, a zatrhl povolení pro počítání bajtů) a dokončil instalaci. Přesto jaksi tiskárna nejede :-\ , poradí někdo? Ptal jsem se již na fóru, ale bez úspěchu.

Odpovědi na otázku

XP mají specialitu:

musíš zaškrtnout Nesdílet tuto tiskárnu při instalaci

I když ji máš připojenou k routeru právě proto, aby sdílená byla.

Obvykle ale funguje i s protokolem Raw a číslem portu 9100

nefunguje ani s protokolem RAW

No a nainstaloval jsi ji jako sdílenou, nebo ne?

samo, že nesdílenou

Mám HP přes USB na routeru ASUS WL-600G a přes XP Pro.

Jaká nastavení by tě zajímala?

abych řekl pravdu, už nevím co mám jak a kde zkusit nastavit,mám OS WIn XP profesional, a ASUS AM200g, vše jsem popsal již výše, kdosi mi radil , že ji musím instalovat jako síťovou, ale systém ji vůbec nenašel

Tak to v žádném případě nepůjde - s nastavením jako síťová.

Věřím, že už jsi z toho otrávený, ale radši zkus projít ještě to nastavení routeru.

Třeba jsi dal enable a nedal uložit změny - hledej i podobnou volovinu.

V XP máš všechno jako mám já - tedy pokud jsi tu tiskárnu nezakázal, nebo podobně.

nene, vše je tak jak jsem popsal, prošel jsem to, ne stokrát, ale skoro jo, nechám to přes noc uležet, třeba se potvrdí "ráno moudřejší večera" jinak díky za rady a ochotu pomoci, odcházím do pelechu

skus este nainstalovat tlaciaren lokalne (s pripojenim priamo na PC) a az bude korektne fungovat zmen jej port na ten print server

zkus vytisknout nejaky text prikazem lpr.exe

MP

Nemas tam zaply nejaky firewall kterej by ti to mohl blokovat?

www.joyce.cz ...