» Poradna » Programy

Jak nainstalovat do počítače ELO 15E1 OS Windows 10?

Dobrý den, mohl by jste mi někdo poradit, jak naistalovat Windows 10 do dotykového počítače ELO 15E1. První jsem koupila dotykový počítač ELO, následně zjistila, že nemá OS, tak jsem koupila Windows 10, když jsem vložila flashku s OS do zmiňovaného PC, nic to nedělá. PC píše DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Nemáte s tím někoho zkušenosti? Děkuji moc.Š.

Odpovědi na otázku

Na stránkách daného typu pc je uvedeno, že podporuje jenom 32-bitové OS, nepokoušíš se na něj nainstalovat 64-bit systém?

Nevím nikde nevidím přesnou specifikaci windows 10 je tam Windows Home a USB 3.0

To je hláška, že není k dispozici bootovací disk. Opravdu počítač USB flešku? Standardně nebývá nastaveno, že má z flešky bootovat, takže buď nastavit v BIOSu nebo nejspíš klávesou F12 jít do Boot Menu.

Myslím, že tím, že jsem zasunula flashku končím no můžu k tomu kopnout klávesnici a mačkat F12, ale abych tam nenastavila nějaký průser

1. pomocou rufus nahoď Win inštalačku (ISO) na USB disk2. vojdi do BIOSu a daj boot z 1. media USB disk, alebo po zapnutí stlač klávesu napr. F8, alebo F12 (konktétny typ bude v manuale, alebo sa niekedy vypisuje na monitore dole "press F....") a dá Ti ponuku HDD, DVD (ak máš) a USB disk. Vyber z ponuky flash a inštaluješ

Tak jsem to našla, že to zahrnuje licenci na 32 bitovou i 64 bitovou verzi.

Ako si dala OS na flashku?

Koupila jsem OS flashku

Chceš to vyfotit?

Pýtal som sa, lebo sused dal inštalačku na flash tak, že tam skopíroval ISO (na DVD urobil to isté)

Dnes sa už nepredáva na DVD, ale na flash? Tak potom už len vybrať boot z flash

Já nevím, jestli se prodává i na DVD, ale na alze jsem objednala USB. Nevím, jestli se mi to podaří přehodit pořád to píše to samý zkusila jsem připojit i net a taky nic

mačkaj od F1 po F12. Stihneš možno len 3 klávesy, ale reštartneš (ctrl alt del) a mačkáš ďalšie

Zdravím. Musíš jít do biosu a tam nastavit z jakého zařízení se má spustit instalačka. Nevím jak se tam dostat na tvém zařízení, mělo by se to psát při spouštění. Poté co se dokončí instalce tak musíš přepnout na disk kam si windows nainstalovala a mělo by fungovat bez problémů.

Na tom PC skočí jen ELO a pak černé pozadí a ten nápis, jak už jsem psala. vyndala jsem boční kryt, kde se dává i adaptér, je tam několik USB portů, tak jsem do jednoho šoupla, ale nic to nedělá, zkoušela jsem vypnout, zapnout a nic. Taky jsem připojila klávesnici a dávala enter, ale neudělá to vůbec nic, není k tomu žádný papírový návod. A to co je na CD, co k tomu bylo, tak to mi v notebooku nejde spustit

Malo by dole písať aspoň "press del to enter sutup". Často je vstup do BIOSu cez del, alebo F2

Běžně na počítačích se do biosu dostaneš zmáčknutím klávesy F12, ale je také možnost ze budeš mít někde speciální tlačítko a poté postupuj tak jak jsem už psal. Pokud by ti nic nešlo tak to zanes někam kde servisují pc a tam ti to nainstalují.

Bohužel, žádná z kláves F ani del nefunguje na nic to nereaguje

Detail: len aby W10 starší PC podporoval....

Ten PC je nový, tak by to snad fungovat mělo

Nový? Nemá tam Atom N270???

http://ark.intel.com/products/36331/Intel-Atom... Ak to má ten N270, stáe máš pocit, že ide o nový PC?

Ty jsi koupila PC a pak teprve zjistila, že nemá OS - nelogické. Každý obchod jasně uvádí zda je nebo není dané PC s OS. Někomu to svěř ano.

Já potřebovala dotykovou pokladnu do kavárny, koupila jsem si účetní software a pokladnu, ale nemělo to OS, nějak jsem to přehlídla

A jéje a není tam někdo, kdo to už dělal aby ti to vše přímo ukázal? Nemáš náhodou návod na CD nebo si stáhni z netu, jistě tam je přesný postup.

Na netu jsou strašný návody a ještě k nějakým starším verzím kdy to nemělo USB port

Ako pripájaš klávesnicu?

Od stolního PC přes USB

Děkuji, ale než to přeložím, to je lepší to odvézt nějakýmu ite šikulovi Děkuji moc pánové, za rady Dnes už na Elo kašlu a jdu na třídní sraz

Aj tak som tam kl. na vstup do BIOSu nenašiel

Klasicka doska s 945kou cipsetom a atomom. Malo by fungovat ESC alebo F2 ako u netbookov, nemusi fungovat klavesnica z hocakeho usb, odporucam zapojit do usb_0.

Super. Tak toto by tazateľka mohla zvládnuť AK je na flashke inštalácia a nie ISO

V nudzovom pripade sa da vybrat disk, zaviest nan instalaciu po prvy restart, disk osadit spät a bude pokracovat v instalacii s prisposobenim hardwaru. Podporu ten kvazi predrazeny netbook s dotykom ma pre w7, 8, 8.1 tak teoreticky ten W10 na tom pojde, ak ten atom 270 ma vsetky potrebne instrukcie. A ano, podporuje iba 32 bit, ostatne ma to podporu max. 2 giga ramky, tak.....