» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak nainstalovat do OS Win 10 nekompatibilní ovladače?

Dobrý den,existuj nějaká způsob jak nainstalovat do OS Win 10 nekompatibilní ovladače? Nebo jej do něj zkopírovat z jiného PC a stejným OS?Mám TV tuner (Leadtek WinFast DTV Dongle Gold) pro které nejsou ovladače pro Win 10. Když jsem zkoušel nainstalovat ovladače pro Win7 na OS s Win 10, tak mi vyskočila chyba, že ovladače nejsou kompatibilní.Zajímavé je, že když provádím instalaci v tomto pořadí: 1) OS Win 72) Ovladače pro Win 73) Upgrade na OS Win 10Tak tuner funguje. Chci upgradovat PC na CPU kaby lake, kde již není možné nainstalovat nejprve Win 7.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Podle všeho ve Win10 ovladače pro tento tuner nejsou potřeba, jelikož funguje s vestavěnými ovladači.viz: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo...

Neviem do akej miery je to podobný tuner ako 1800H, ale mne W10 ovládače vzalo. Síce už nepamätám na postup, len sa mi zdá, že problémy som mal, ale TV tuner ide ako na W XP. Tá karta má ozaj 10rokov? Bola by možnosť nainštalovať W7 do virtualu a tam mať TV kartu? RuDoplh takto používa scanner

ďalšia vec: DVB-T za nejaký rok skončí. Nechceš radšej novší s podporou DVB-T2/h265?

Úplné ukončení vysílání DVB-T by mělo dojít v únoru 2021. O signál DVB-T můžete však přijít už dříve... https://www.dvb-t2.cz/terminy-ukonceni-vysilani...

těch tunerů s podporou H.265 moc není. V každém případě se mi na tomto tv tuneru líbí dodávaný software, proto se nehrnu do nového zařízení. Ano, za cca3 roky, bude nepoužitelný.

Nevím, zda to pomůže, ale já bych po upgrade z Win 7 na Win10 udělal zálohu toho fungujícího ovladače a po čisté instalaci W10 bych ho obnovil. S programem pro zálohu a obnovení určitě pomůže Google.