» Poradna » Web a internet

Jak nahrát video ve vysokém rozlišení na Youtube, aby zůstalo ve vysoké

Dobrý den,prosím o radu.jak nahrát video ve vysokém rozlišení (nahrávám video ve 4k a po úpravě ve folmora mp4) na Youtube, aby zůstalo ve vysoké rozlišení - tedy aby tmavá místa nebyla kostičkovaná a video po nahrání je i trochu rozmazané. Pročetla jsme mnoho rad, ale nedaří se mi to. Kdybyste mohli mi napsat podrobnější postup. Děkuji. Ilona

Odpovědi na otázku

Proc to video je na YTB asi v mensi kvalite (a tam kde to neni dulezite kostickovane)? Mozna, protoze YTB nema nekonecne mista v datacentrech? Proto je to v mensi kvalite! Aby ten soubor byl mensi! Ne, nejde to.

ytb ma vlastny kodek a vlastny bitrate, takze hocico tam nahras, oni si to prevedu do toho svojho. Ked sa ti to nepaci, nahraj si to niekde inde.

a kde?

Ulozto, rapishare, megaupload, vlastni fttp server, atd..

Napriklad vimeo alebo mall.tv. Tych sluzieb je pomerne dost, ale samozrejme YouTube je najpopularnejsi

Podrobnější postup?1) Kontaktuj youtube.2) dohodni si individuální podmínky.

Ilono, uz to tu bolo povedane, ale Youtube nema donekonecna nafukovacie ulozne priestory preto su videa komprimovane.

ale jak to, že jiná videa tam jsou v perfektním rozlišení?

Protože mají víc "statický" obraz. Pokud mezi jednotlivými snímky není moc změn, tak omezený bittrate stačí na to, aby si lidské oko nevšimlo zjednodušení.

nemají víc statický obraz - třeba běžící koně.. A přesto je to video kvalitní

Nahrala si to video kdy? jak bylo velke? trva to i nekolik dni nez to YT prevede a nabidne ve 4k (i kdyz nahravas ve 4k, tak to yt nejdriv nabizi ve 360p a postupne pridava lepsi kvalitu)

Děkuji za konečně adekvátní odpověď k věci. Nahrála jsem ho tam už dýl, ale pravda je, že jsem ho měla jako neveřejné. Až dnes jsem to, po pročtení informací na youtube, jsem to přepla na veřejné.. ale asi budu muset počkat.. na druhou stranu ve videu uveřejněném na YT je možnost otevírat na nejvyšší HD rozlišení, ale stále tam zůstávají kostičky v tmavé a je trochu rozmazané.