» Poradna » Mobily

Jak nahrát ostré video na instagram

Krásný den všem, mám prosím doraz jak nahrát kvalitní video na instagram. Všude vidím krásný, ostrý videa.. z čeho natáčejí? Jsem kadeřnice a potřebuji kvalitní videa. Mám iPhone 13PRo, zkoušela jsem natáčet přes 4K 60f a nejde mi zaostřování objektu, jakmile začnu pohyb. Jakmile video nahraji na IG reels, totálně je to rozmazaný a i neskutečně ostrý jas. Tak čím ostatní nahrávají ty kvalitní videa ? Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Je to tak prosté. Prostě natáčej videa přes standartní aplikaci v mopbilu (fotoaparát) a ne přes fotoaparát v IG, ten ti zmrví kvalitu hrozně. Také jsem to řešil a stačilo jen netočit přes IG ale přes normální fotoaparát a video pak do IG importovat.

Já to nenatáčím přes instagram aplikaci, ale normálně v iPhonů a pak importuji.

Řekl bych, že většina obrazově kvalitních výstupů (foto i video) nepochází z telefonu, ale z kamery/foťáku (je jedno zda DSLR nebo EVF) s následným postprocesem v SW (LR, PS, Premiere,DaVinci Resolve apod dle potřeby) a importem do IG. V případě tvorby v mobilu, viz výše, pořízení v aplikaci přímo pro foťák, čím lepší světelné podmínky, tím menší zhoršení kvality kvůli ISO a po následným postprocesu import do IG.

zkus si tím telefonem natočit něco na zkoušku ve dne venku třeba v parku - zda bude video ostré...Musíš to mermocí tlačit na 4K? Zkus 60fps a nižší rozlišení, jestli to pomůže.Krom již zmíněného předpokladu, že profík netočí mobilem, se dá předpokládat i pořádné nasvětlení scény...

Děkuji, je fakt jednou jsme zkoušela natočit na zahradě levanduli, jak na ní poletují čmeláci a ta kvalita byla boží ?? A i stále ve stories to bylo naprosto přijatelné. Zkusím ty vlasy natáčet teď venku :)