» Poradna » Mobily

Jak nahrát kvalitní video rozhovor přes internet? - Kterou aplikaci?

Ahoj zdravím,víte prosím někdo, jak nahrát co nejkvalitnější rozhovor přes internet? Mám rychlý net od UPC, nicméně nahrávané rozhovory jsou pořád dost nekvalitní.Všelijaké messengery (fb, whatsup nebo google) vůbec možnosti nahrávání hovoru nenabízí, ty prosím nedoporučujte, jediné co jsem našla je Skype nebo Zoom. Zatím jsem nahrávala jenom přes Skype.Ten dovolí uložit video sice teda do formátu FullHD, ale zkazí to "Rychlost dat: 1002 kbps" a "celková přenosová rychlost: 1074 kbps" a snímkovací frekvence klesne na 8 snímků za sekundu. Přenosová rychlost audia 72 kbps, vzorkovací frekvence zvuku 16 000 kHz.Přitom ten mobil umí nahrávat jenom přední kamerou "rychlost dat 22 000 kbps", celková přenosová rychlost taky 22 000 kbps a 30 snímků za sekundu. Přenosová rychlost audia 104 kbps, frekvence frekvence zvuku 48 000 kHz. Z přední kamery je tam 4K a ještě 2x tak lepší obraz.Skype to ukládá někam na jejich úložiště, stažené video je vždy k dispozici v chatu. Možná proto kvalita videa upadá. V případě Zoomu jsem zatím nepřišla na to, jak na mobilu přes aplikaci nahrávat, ale na počítači byla kvalita horší než na Skypu.Znáte nějakou možnost, přes jakou (ideálně mobilní) aplikaci nahrávat rozhovory, ale to umožňovalo velkou přenosovou rychlost? Nevadí, i kdyby to bylo pár Kč měsíčně placené. Ale musí to umožnit průtok dat.

Odpovědi na otázku

proč mícháš dohromady aplikaci na hovory a samotné nahrávání? To přece nemusí být jedna appka. Ten videohovor si můžeš přece nahrát třeba přes OBS bez ohledu na to, jakou aplikaci na komunikaci používáš.Samozřejmě, pokud daná aplikace nějak komprimuje video a "zhoršuje" jeho kvalitu, tak s tím nic neuděláš.

A k čemu mi teda pomůže to, že to budu nahrávat přes OBS, pokud s kvalitou aplikace (skype) nic neudělám? Nerozumím, jak mi pomůže, že do toho bude zapojené OBS Na to právě ptám, jak nebo kde se dá docílit toho, aby nebyl omezovaný průtok dat...

pokud to daný komunikační SW nemá v nastavení, tak máš smůlu. Navíc si musíš uvědomit, že jde o kvalitu připojení na obou stranách, takže pokud ty máš superrychlé připojení a druhá strana mizerné, tak to daný SW celkem logicky nejspíš uzpůsobí tomu horšímu, aby se to nesekalo ani na jedné straně.Jakou kvalitu videa umí nahrávat mobil nebo kamera je úplně putna - to je jako mít telefonní hovor z telefonu připojený k hifi reprosoustavě s prostorovým zvukem a divit se, že je to hnusné mono...

Jenomže to připojení se ničemu nepřizpůsobuje, kvalita výsledného videa je vždy stejná :) To znamená, že to pustí vždy stejný objem dat, přestože já i respodent máme připojení úplně stejné, třeba oba dva máme připojení rychlé :) Ale průtok dat je přesto omezený. A to právě řeším. Oni mají defaultně tohle nastavený, jenomže já nejsem běžný uživatel, klidně bych si větší průtok dat připlatila :) Protože takových VIDEO rozhovorů provádím měsíčně třeba 10... :) Představ si to jako Standashow na Youtube.... A jeho rozhovory.... Ale s tím, že já nemám domácí studio, a ty lidi jsou z druhého konce republiky :) Jiným lidem, co provádí rozhovory přes webkameru, to nějak jde... Takže to asi nějaké řešení mít musí... :D

je to jednoduché - buď ti poskytovatel videohovoru nabízí nějakou placenou službu s lepší kvalitou, nebo ne - pokud ne, neuděláš s tím na dané službě nic...Videohovory umí i Teams, Zoom, Meet, Tox atd.

Zoom neposkytuje extra kvalitu. Prnáša max 2 Mb/s a to je na slušné video málo. Neviem či ide predplatiť vyšší bandwidth.

já uvedl jen příklad dalších služeb - nemám čas to zkoušet.

Zkus onlyfans... tam to nahrava samo :)

Mám youtube kanál na video rozhovory, tam obsah pro honiče jako seš ty, bohužel netočím, asi tě zklamu :)

Nahravat videohovor cez skype na telefon na ktorom bezi skype, je na hlavu.

Líbí se mi, jak tady všichni odpovídají úplně mimo, ale přitom 90 procent lidí ani nepochopilo dotaz :D

OBS (Open Broadcaster Software®️)tam si zapnes zaznam obrazovky a zaznam audio zvukuTo co mas na obrazovce bude nahrany.Je to nejjednodussi reseni tveho problemu

No já nevím, ale Skype právě rozděluje obrazovku na dvě poloviny, kdy na jedné polovině jsem já, na druhé polovině je ten respondent. Takže jestli se bude nahrávat jenom obrazovka, tak se zcela určitě obraz takhle nerozdělí, ne?

OBS ti nahraje defaultně obsah celého monitoru. Pokud máš na monitoru Skype, nebo třeba Teams s více okny, tak logicky na výsledném videu bude obsah celého monitoru. Ten program prostě vezme to, co se ti zobrazuje na monitoru a nahraje to. Zvuk vezme z toho, co leze do repro / sluchátek a z mikrofonu (jde to nastavit). Nahrávali jsme takhle pár pracovních porad pro lidi, co se nemohli účastnit.

To funguje na PC, vybere celou obrazovku nebo jedno okno a nahrává. Jenže tazatel málo zdůraznil, že tohle chce páchat na mobilu (a ani nezmínil OS a HW, obojí může mít vliv).

Díky, konečně někdo, kdo to pochopil :) On se ten mobil podle nějakého návodu dá nastavit jako webkamera, ale nevím, jestli by to pomohlo :) Telefon je Redmi Note 8T, verze systému Android 9.Jinak určitě nechci nahrávat celou obrazovku i s plochou, když potřebuji mít rozhovor rozdělený pouze na 2 části do jednoho videa, toto video potom dále stříhám a nahrávám na youtube :) Tak jako to má například Standashow :) Takže bych asi divákům nenahrávala svojí plochu na počítači logicky :)

Tak mobil je nouzovka. Pokud to hodlá páchat často a jde jí o kvalitu, tak holt aspoň notes s plnohodnotnou appkou a tím OBS. Mobil není náhradou PC a domácího studia už vůbec ne.

a ještě, kterou aplikaci přesně? protože je jich víc, a zatím jsem nenašla žádnou mobilní OBS aplikaci, která by nabízela zaznamenat obrazovku mojí a obrazovku a zvuk člověka, který sedí na druhé straně... třeba se blbě chápeme, já nevím, ale na streamování používám aplikaci Stream labs... Propojení Skypu a OBS na mobilu podle mě nejde.... Já jsem aspoň v žádné mobilní OBS aplikaci vůbec nenašla propojení se Skypem.... A na počítači mám tak špatnou webkameru a hlasitý větrák, že přes počítač nepřijde nahrávání v úvahu....

Co se týče pc tak např.-https://docs.microsoft.com/cs-cz/stream/portal-creat... https://www.cistepc.cz/nahravani-obrazovky-pc-ve... https://www.ashampoo.com/en/usd/lpa/giftatd.Co se týče telefonů tak pro verzi 9 a 10-https://www.svetandroida.cz/jak-nahravat-hovory-andro... a ve verzi 11 se to možná změní+záleží na výrobci co přidá za funkce.Já na asusu normálně nahrávám i na systému devět+čekám na aktualizaci 10 a připravuje se jedenáctka.

Díky, tam máš uvedeno 2x nahrávání pouze telefonických hovorů, což nepotřebuju, a pak Skype, který na to používám :) Já nahrávám VIDEO HOVORY, ne pouze audio. Skype mi však právě omezuje průtok dat, takže pak výsledná videa nejsou nic moc, kvůli tomu průtoku dat :) A já se právě ptám, jestli existuje ještě něco jako Skype, ale aby to povolilo větší průtok dat :)

Nechápem ako môže niekto toto stvárať na mobile. V PC môžeš mať viac LCD a tým pádom na 1 plochu, na druhom Skype, vidíš aj videohovor aj si môžeš robiť na ploche čo chceš, kľudne si niečo pripraviť, alebo mať na ňom spustený OBS. Neviem si toto predstaviť na mobile. Je to krpaté, multitasking nič moc, 2 app na 1 obrazovke problém... Kolega poradil Zoom, ale už som napísal, že extra kvalitné videohovory tam tiež nie sú. Mám fHD kameru, ale Zoom nepúšťa veľa Mb/s.

Že by blondýna?Pro pc jsem dal nahrávání všeho a co se týče telefonů tak tam máš jasně napsáno,že je zakázané jakékoli nahrávání díky GDPR a to v androidu 9 a 10,které může obejít výrobce telefonu nebo aplikace třetího výrobce,kde je nejschůdnější skype.Pokud se máš chu´t prohrabovat dalším tak strejda gůgl a-android nahrávání videohovoru