Jak nahradit tlačítko spánek.

Dobrý den, tak jsme si s babičkou koupily novou klávesnici Hellfire 2 a teď koukám že nemá tlačítka pro vypnutí a spánek. Nedá se to nějak obejít, třeba nějakou ikonou na ploše, které by se ta funkce přiřadila, vůbec tomu nerozumím. Bude mi 72 tak prosím polopaticky. Jo a tu herní jsme si vybraly protože se bábí líbila.Přes start to umíme, ale znáte to zvyk je železná košile. Dík předem za odpověd a za váš čas.j

Odpovědi na otázku

Jo a máme W 10

Měli jste vybrat takovou, která tu klávesu má. Počítám, že tahle levná šunka neumí měnit nastavení kláves. Takže řešením by bylo udělat na ploše soubor.bat, který se bude vždy spouštět jako administrátor a do něj se zadá příkaz na režim spánku CTRL+ALT+S

https://www.youtube.com/watchJe to sice anglicky ale pochopit sa to da.Shut down = vypnoutsleep = spanekrestart = restart :D

Beriem spat, nedocital som dotaz. :D

Jestli je tlačítko spánek železná košile, žádná ikona na ploše ho nenahradí, bude to zase jen klikání. A přes Start to umíte. Klávesnici vyměňte, na další výběr si obě dvě vezměte brýle.

lupa vedla startu - ovládací panely - moznosti napajania (zelena ikona baterie) - vlavo je vybrat akcie pre tlacidla - po stlaceni tlacidla napajania nastav "spanok". Vsetko. PC uspis, ked stlacis rovnake tlacidlo, cim ho zapinas.

Lze to velmi jednoduše.. Tohle je příkaz v cmd / spánek:rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 Text(příkaz uložit do text. souboru s příponou .cmd A tady se dále odpíchneš k tomu, jak vytvořit zástupce, změnit jeho ikonu - > dát jej na plochu nebo na hlavní panel a můžeš s ním uspávat PC Příkaz v cmd otestuj..

Lze to ještě jednodušeji.. 1. Na volné ploše klepnout pravým na myši.. vytvořit zástupce2. V okně vytváření zástupce zadat do pole:rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 3. Klepnout na další a poté zadat jméno: Sleep FERTIGTohoto zástupce přesunout do vytvořené stejnojmenné složky v dokumentech "Sleep".. pravým na zástupce / vlastnosti/ změnit ikonu -> třeba ikona zámku, klíče.. použít / okPoté pravým na myši na toho zástupce a vybrat z menu připnout na hlavní panel.. Poté jedním kliknutím na ikonku spánku na hlavním panelu uspíš PC..

Edisáku, tak jsem to udělal podle Vašeho návrhu (Lze to ještě jednodušeji.. )po klepnutí na novou ikonku na hl. panelu se poč. uspí, ovšem startovat se musí tlačítkem na bedně, na myš nereaguje. Něco jsem zvoral? asi jo. :)

Pokud jsi to udělal správně, pak by s tím neměl být problém.. Po uspání by měl PC zareagovat na klepnutí na klávesu Enter / mezerník.. nebo zahýbáním myší.. Mně to tak funguje bez problémů.. dnes jsem to uspání testoval.. Zbývá rovněž otázkou, jestli máš / nemáš povolenou /zakázanou hibernaci.. Hibernovat lze rovněž i skrze takové vytvořené tlačítko na hlavním panelu.. A probuzení musí fungovat jako u probouzení ze spánku.. i to jsem dnes testoval.. Jinak hibernaci a spánek nepoužívám.. Jde o notebook / nebo o stolní PC..???Jinak zde jsou veškeré příkazy cmd:1. Vypnutí PC, cmd: shutdown -s -t XXXX (XXXX - napsat čas v sekundách, pokud je např. plán vypnout PC za 1 hodinu XXXX = 3600) Vypnutí PC, okamžité, cmd: shutdown -s -t 02. Restart PC, cmd: shutdown -r -t 03. Spánek, cmd: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,04. Hibernace: shutdown /h*Hibernaci lze povolit / nebo zakázatZakázat hibernaci, cmd: powercfg /hibernate offPovolit hibernaci, cmd: powercfg /hibernate on

Hibernace může kapánek zlobit.. Jestli ji máš zakázanou, nefungoval byl příkaz:shutdown /h *napsalo by ti to, že hibernace je zakázaná.. Po uspání musí PC reagovat klepnutím na Enter nebo mezerník... nebo myš..

S největší pravděpodobností to může mít souvislost s nastavením v možnostech napájení. Bylo by vhodné zrušit fajfku "Zapnout rychlé spuštění(doporučeno)"Je to de facto blbost, která způsobuje problémy, než aby to k něčemu bylo.. Takže:1. Ovládací panely / Možnosti napájení2. Poté _> v levém sloupci vybrat -> Nastavení tlačítek napájení3. Nahoře klepnout na -> "Změnit nastavení, které není nyní k dispozici" a poté níže zrušit fajfku-> "Zapnout rychlé spuštění(doporučeno)"*Je to sice doporučeno, ale vede to spíše k problémům.. Restart PCPoté by mělo uspávání a třeba i hibernace fungovat správně.. Teď jsem zkoušel na mým stolním PC i hibernaci.. LEDka start vypnutá.. Po chvíli jsem klepnul na mezerník a PC de facto nově startuje.. Uspávání funguje bez problémů, stačí jen klepnout na mezerník, poté naskočí obraz a poslední načatá práce v systému..

https://ctrlv.cz/i6JrVypnout/ restart / spánekSpánek jsem nově přidal.. a opět jej odeberu, neboť to nepoužívám..*Vše vytvořeno dle vzoru příkazu v cmd -> a vytvoření zástupců

Nakonec ještě postup -> jak změnit ikonku toho zástupce:1. Klepnout pravoklik třeba na tento počítač / dokumenty / nějakou uloženou složku / vlastnosti a poté klepnout na kartu "Přizpůsobit".. poté níže klepnout na "Změnit ikonu".. V dalším okně zkopírovat adresu: Hledat ikony v tomto souboru 2. Poté pravoklik na zástupce Sleep / vlastnosti a -> změnit ikonu / -> vložit zkopírovanou adresu do pole pod "Hledat ikony v tomto souboru:" Poté stačí kliknout níže na tu prázdnou ikonu, načtou se další ikony.. stačí si třeba vybrat ikonu "klíče" " nebo "zámku" -> označit.. a poté klepnou na Použít / OKIkona zástupce je změna.. Pravoklik a vybrat -> připnout na hlavní panel.. Poté jedním kliknutím a PC přejde do spánku..

Odporucam program HotkeyP, zadarmo, v cestine, s navodom, je usporny a jednoduchy na pouzitie.Staci rozbalit, spustit hotkeyp.exe a ulozit .htk subor pre skratky, program je bezpecny, vo Windows 10 je nutne povolit spustenie.Je mozne vytvorit prikazy pre spanok a vypnutie v menu tray ikony, ako ikonu na ploche pomocou prikazoveho riadka, alebo ako klavesove skratky, napr. ak nepouzivate klavesy ako Print, Scroll, Pause, CapsLock, daju sa pouzit tie, prip. akakolvek ina kombinacia, napr. Ctrl+Print a pod.Vyhodou oproti inym sposobom je, ze je mozne pouzit aj funkcie ako "pred spustenim prikazu se zeptat" alebo "pred spustenim prikazu chvili pockat", uzitocne to moze byt, aby sa predislo nahodnemu vypnutiu pc omylom.Je tam vela dalsich uzitocnych funkcii, napr. restart, zamknutie, lupa, hlasitost, stisenie zvuku, multimedialne funkcie a pod.Podporovane su tiez mysie skratky a kombinacia klavesovych a mysich, takze napr. prave+lave tlacidlo, prave+koliesko, napr. pre ovladanie hlasitosti jednou rukou, alebo Ctrl+koliesko...https://sourceforge.net/projects/hotkeyp/http://petr.lastovicka.sweb.cz/ostatni.html

Nabízí se jen otázka, proč do PC cpát další bezvýznamný program, když to jde jednoduše a nabízí to samotný OS Windows ..???Příkazy v cmd jsou jasné, lze jich využít pro vytvoření zástupců, uložit je třeba do dokumentů, změnit ikony a poté je připnout na hlavní panel.. Jedním kliknutím lze počítač vypnout, restartovat nebo uspat aniž by bylo nutností klikat na na tlačítko start a vybrat akci: vypnout, restartovat nebo uspat ... Nebo k tomu dokonce používat nějaký extra bezvýznamný program..

Tie ostatne riesenia nedokazu "nahradit tlacitko spanek", aj po vytvoreni zastupcu, ikony na ploche nie je mozne vytvorit klavesovu skratku s jednym tlacidlom, ako som spominal moznosti Print, Scroll, Pause.Je mozne vytvorit kombinacie, ale mozu tam vzniknut konflikty, alebo je nutne pouzit trojkombinaciu ako Ctrl+Alt+nieco a to nie je prilis pohodlne.Taktiez spominane moznosti ochrany pred nahodnym vypnutim/uspanim pc moze byt uzitocne.HotkeyP je oproti inym programom dobry prave v tom, ze nie je jednorazovy/jednoucelovy, kedze dana klavesnica nema ziadne multimedialne klavesy, tak je mozne vytvorit minimalne tie, myslim ze kazdy uzivatel si tam najde viacero funkcii, ktore casto pouziva, napr. ja si neviem predstavit, ze by som nevedel zmenit hlasitost, stlmit zvuk alebo zastavit video inak ako pravou rukou na mysi.Je to o zvyku, tak ako by beznemu uzivatelovi chybali skratky ako Ctrl+X/C/V, Ctrl+A, Alt+Tab, Alt+F4, Ctrl+F, F2, mne by chybali dalsie skratky a makra v HotkeyP.

A teď mi pověz, proč bych používal klávesovou zkratku..??? Na co..??? Když mám zrovna v ruce myš a pouze jednou kliknu na ikonku na hlavním panelu vypnout / restart / nebo spánek / nebo hibernaci.. It's very simple and just one click ..

No právě. Ty dvě důchodkyně kvůli zvyku chtěly tlačítka pro vypnutí a spánek. Psaly, že přes start to naklikat umějí. Takže jsou zbyteční i zástupci na ploše se stejnými funkcemi.

Tak chlapi, nejsme dvě důchodkyně, jsme párek asi jsem to blbě napsal, ale to nic, to je detail.Ještě pro Edysáka: tak jsem zakázal hibernaci i rychlé spuštění, žádná změna, ale nechám to už tak on i ten start po uspání tou ikonou je přes tlačítko na moje poměry (starý PC) cca.16 sec.rychlej. Takže OK! Děkuju Vám za pomoc.j.

No jo, teď koukám : koupily je špatně, takže koupili.j.

Já si říkal, kolik asi je tvojí babičce (a líbí se jí tahle klávesnice), když tobě bude 72.

Takže znovu hlavně pro ty méně chápavé.. Zástupci nemusí trčet na ploše.. Lze to provést takto naprosto jednoduše a vše hlavně správně funguje.. Je to v podstatě to samé, jako kdyby kdokoliv použil příkazový řádek.. Zde je video a srozumitelný návod.. Používám jen vypínání a restart PC.. Mojí ženě, která se v PC vůbec nevyzná, se líbí tlačítko vypínání.. Prostě jednoduše na něj jednou klikne a PC se v mžiku vypíná.. Kvalita obrazu je trochu horší.. Návod jsem vytvořil ve Win 11 https://ctrlv.tv/kZUR