» Poradna » Mobily

Jak nahradit přehrávač od domácího kina

Dobrý den, můj přehrávač od domácího kina přestal fungovat (využíval jsem ji pouze k přehrávání zvuku z tv), potřeboval bych jo něčím nahradit. Parametry: 5x70W + 150W pasivnícelkový výkon 500W

Odpovědi na otázku

To není přehrávač, ale zesilovač. A nahradit jde jakýmkoli jiným zesilovačem, jen musí být pro stejnou impedanci reproduktorů a musí mít zhruba stejný nebo o něco menší výkon na kanál.

A nemáte nějaký konkrétní návrh? V tomhle se vůbec nevyznám

asi nejpodstatnější bude, jaké k tomu máš vlastně bedny.

To opravdu používáš jen na zvuk z TV? Jelikož tyhle věci se často prodávají jako celek zesilovač/receiver a bedny, tak pro tebe asi bude nejjednodušší koupit nové celé domácí kino. Ale je škoda tohle používat jen TV.

Pokud ti jde o prehravani placek, tak doporucuju cele nove "domaci kino" nejlepe Blu-Ray. Pokud placky neprehravas, muzes nahradit soundbarem.Pak jeste pripada v uvahu samostaty AV reciver, do zacatku pouzit tyto bedny a casem nahradit lepsimi. A pripadne casen doplnit prehravacem na plackyA mimochodem, jak jsi z TV dostaval zvuk do soucasneho kina? Pripadne uved i typ TV.

bych koupil samostatný receiver, pokud ty bedny mají nějakou normální kabeláž a nejsou připojené přes nějaké proprietární obskurnosti.

Na puvodnim kine je to prez pritlacne terminaly, takze zadny proprietalni konektor. Take bych sel cestou AVR ale je otazka jestli to bude vhodne pro tazatele. BTW sam jsem zacinal s “bednickama” z Genius HF sady u AVR... a zadni efektove stale mam, a taky to fungovalo a funguje ;)

Přes opticky kabel a převaděč.

Kabely z repro jsou jen drátky.A nemáte někdo nápad jaky reciever?Nechci za to dávat x tisíc.

tak vzhledem k tomu, že receiver je srdcem celého toho audiosystému - obsahuje zesilovač ap. tak to asi pár tisíc stát bude. Leda bys sehnal nějaké jiné "domácí kino" z bazaru, bez repro a nabastlil to se svými repro. Ale pak si musíš hlídat výkon, vstupy i výstupy ap.

muzes jit cestou bazaroveho, otazkou je co pozadujes (jiz v predhozim dotazu).

Ptal jsi se na možnost opravy v servisu ? Může to být prkotina.

Ano, ale prý to opravit nelze

Děkuju všem.