Jak naformátovat pevný disk s windows

Dobrý den,Chtěl bych plně vyčistit disk a potom ho předat kamarádovi aby si tam pak sám nainstaloval windows ale nevím jak naformátovat disk když na něm je windows

Odpovědi na otázku

daj mu ho tak ako je, pri instalacii noveho windowsu ako prve vyberie zrusenie vsetkych oddielov a vytvorenie vlasnych.

Děkuju, odstraním neduležité programy, registry, hesla atd. a asi mu to dám tak jak to je

tak ked sa bojis, ze sa ti bude hrabat v zapamatanych heslach v chrome, tak to potom je ina.. Pripoj si ten disk k existujucemu windowsu, chod do spravcu diskov a vsetky oddiely zneho zmaz. Vytvor tam jeden novy, vybavene. Pridu sem potom hnidopichovia, ktori budu pisat, ze to nestaci, to este sa daju data obnovit.. takze ak si natolko paranoidny, tak tam nakopiruj cely disk filmov a potom mu to daj s tymi filmami.

resp. ked si natolko paranoidny, tak disk nepredavaj, rozbi ho kladivom.

Nabootuj z flešky linux a udělej to z něho (GParted).

Ja by som pred predajom disku pouzil SW na prepisanie celej kapacity.

To je tak složitej proces, smáznout disk?Nabootuj instalačkou Windows a smázni disk v příkazovém řádku. Ten disk prostě jen smázneš(diskpart -> clean a poté nebudeš pokračovat v instalaci OS.. Nebo si najeď až do bodu, kam se bude instalovat systém, odstraň všechny oddíly -> hotovo.. zavři okno a nepokračuj v instalaci.. FERTIG

nabootuj instalačku Windows nebo live linux z usb (nejlépe Gparted Live) a naformátuj celý disk