» Poradna » Web a internet

Jak načasovat zálohování Google drive nebo jiný

Zdravím,neví někdo jak u Google drive nastavit aby se mi záloha souborů provedla vždy v noci? Nebo nějaký cloud, který by to umožňoval?

Odpovědi na otázku

Pravidelná záloha nebo synchronizace v reálném čase? Mám dojem, že ti ty pojmy nejsou zcela jasné... Zatímco tu první kromě zapnutí/vypnutí nijak neovlivníš, tu druhou si můžeš naplánovat dle libosti třeba v Plánovači úloh. Není to nic světoborného....

Cloud tohle neřeší to je úložiště , zálohu děla nějaký program na Vašem PC a né cloudu.Já pouzival Cobian Backup

Neuvedl jsi moc informací, co a kam zálohovat atd. Ale budu předpokládat že chceš nejaké soubory z PC zalohovat na nějaké uložiště. Ostatně je to asi nejčastější varianta. Na to musíš použít nějakou aplikaci která umožní vytvářet plánované úlohy. Podívej se na Cobian Backup. Je to multiplatformí zálohovací nástroj. Na nějakých strojích ho taky používám.

Google drive není určen pro pravidelné zálohování, ale pro synchronizaci, což znamená, že veškeré změny provedené v kterémkoliv zařízení se při dostupném internetovém připojení ihned přenesou na server a z něj i do všech připojených zařízení. Ovšem jelikož se neobtezuješ vůbec napsat, o jakých zařízeních mluvíš a o jakém typu dat, nejde k tomu napsat nic jiného.

Google drive má nyní klienta "Zálohování a synchronizace", stačí tedy vybrat, které adresáře chci synchronizovat a které chci zálohovat. Bohužel nemá žádné časové nastavení, buď běží stále nebo se dá ručně vypnout či pozastavit a pak zase ručně spustit. Žádné příkazy, kromě spuštění, kterými by se dal ovládat z příkazového řádku nebo z plánovače, se mi nikde nepodařilo najít.

Takže se jedná o to, že potřebuji, abych měl někde zálohu mimo PC komplet mých pracovních dat. Takže mi stačí aby každý večer se synchronizoval disk s prací s např. google drive, ale aby se to nedělo přes den (sice téměř v centru města, ale do objektu není žádný kabel a i wifináři zde nabízí mizerný upload (často nejde ani 0,5M-jedem na to 2PC ). Nepotřebuji verzování souborů apod. jen se mi jedná o to, že kdyby umřel PC tak at mám většinu zálohovanou.... Takže jak budu mít chvilku zkusim Cobian Backup a pokud umí časování synchronizace, tak je pro mne ideální.

Tak to by mohlo být jednoduché, stačí nějaká zálohovací aplikace, která v určený čas zkopíruje požadované soubory do složky google drive a tam už si to google sám synchronizuje.

toto by znamenalo mít na disku dvakrát stejná data. To zase nechci...

A to je jich tolik, že je to problém? Popřípadě je problém přidat do PC jiný disk? Nebo by se asi dalo i nastavit, že se data přesunou a ne zkopírují. Pochop, že google drive ani jiný cloud není klasická záloha, je to prostě synchronizace.

Klidně dávej ty data dál do složky GoogleDrive. Akorát tu aplikaci (sychronizačního klienta)spouštěj pouze v době kdy se to hodí. Vytvoř si na to jednoduchou úlohu do Plánovače úlohkterá aplikaci spustí/ukončí v nastavený čas.

ideální stav pro mne...

Jak jsem psal výše, Google drive umí jak synchronizaci, tak umí i čiště jenom zálohovat, stačí ho správně nastavit. Není problém ho přes den vypnout (vůbec nespouštět), večer zapnout (ručně nebo automaticky z plánovače) a nechat zálohovat. Ráno ho zase vypneš

ještě doplním …..umí i čistě jenom zálohovat VYBRANÉ SLOŽKY.....,

O jak velké data jde ?