» Poradna » Programy

Jak nabootovat pomocí diskety a spustit instalaci Mandriva?

Může mi to někdo po lopatě vysvětlit? Hledám a kde nic to nic. XOSL nechci. Neviděl bych potom po úpravách NTFS oddíl.

Takže máme prázdnou disketu. Z CDROM bootovat nejde. V CDROM je vloženo boot CD Linux Mandriva Live. Co dál?

Zkoušel jsem nabootovat pomocé diskety W98, ale v DOS patrně nespustím nějaký zakletý syslinux.

Odpovědi na otázku

Takže to nejde?

"Nový proces zavádění instalace a ukončená podpora pro zavedení instalace z disket přinášejí vylepšenou podporu češtiny a slovenštiny v instalačním procesu, ale i nemožnost použít startovací disketu pro počátek instalace distribuce."

Proč nejde bootovat z CD-Rom? Máte to povoleno v BIOS-u?

Už jsem to tu dnes řešil a nedořešil. Nikdo neví. Zkusili jsme všechno.

Ale kdyžtak se mrkněte...

www.zive.cz ...

Teď jsem si všiml. To máte extra PCI řadič? A jaký vůbec?
Jestli není ten řadič podporován...

Jinak je návod tady: "sunsite.mff.cuni.cz ...

Mám extra PCI řadič... ale o to nejde. Ono předtím i s ním všechno fungovalo.

Rawrite... To ale přece nejde na Mandrivu 2007.1 ne?

Zkus BCDL. To je disketa, která najde v počítači CDROM a pokusí se z ní bootovat. Používám to u starých PC, která nemají podporu boot z CD.

bootcd.narod.ru ...

To je ono!

Do budoucna...

Teď už mám XOSL s podporou bootu CDROmky. Ale při instalaci užiju BCDL :o)
Bohužel teď mám zas problém se startem Linuxu Mandriva 2007.1.
Hodí to hlášku po výběru prostředí (no 3d, 3D)... Could not start kstartupconfig. Check your installation.
Du pátrat...

To je na nový dotaz do fora.

Jedná se o chybu ovladače mé TNT 16MB. Je známa od října 2006. Snad už ju opravili. Zatím jsem řešení nenalezl.

Tak to vypadá, že jsem s tučňákem zase na nějakou dobu skončil.

Chad Loder z Rapid7 vysvětlil, že nVIDIA už o chybě nějakou dobu ví: Odkaz v naší zprávě ukazuje na nejstarší diskuzní vlákno, ve kterém zaměstnanec nVIDIA veřejně chybu přiznává. I když je to už z roku 2004, je pravděpodobné, že existovala ještě dříve. Ohledně veřejného oznámení exploitu Chad řekl: Očekávám (nebo doufám), že nVIDIA chybu v binárních ovladačích rychle opraví. Nevím nic o jejich vývojovém procesu nebo o tom, kde na jejich žebříčku priorit stojí linuxové ovladače. Vypadá to ale, že většině uživatelů Linuxu vůbec nevadí chyby v kusech binárního kódu od výrobců hardwaru, takže nVIDIA nemá příliš důvod své postupy měnit.