Jak nabíjet Xbox series bezdrátový ovladač?

Zdravím,rozhodl jsem se rozšířit své herní periferie o konkrétně tento ovladač - https://www.czc.cz/xbox-series-bezdratovy-ov... .Můžu s ním fungovat bez baterek, pouze s kablíkem? Nechci neustále měnit baterky a cpát prachy do nabíječky, která mi jinak nebude k ničemu, mi taky úplně nevyhovuje. Kabel bych použil tento: https://www.czc.cz/gembird-kabel-cablexpert-... .Budu rád za každou relevantní odpověď. Díky.

Odpovědi na otázku

Existují i baterky, co nepotřebují nabíječku - li-ion/li-pol schované v těle velikosti AA batetrek. https://baterie-nabijeci.heureka.cz/f:14761:33748959/Nevýhodou je, že se jim nemění napětí - takže ovladač nemá jak poznat, kolik energie ještě zbývá.Já kdysi pro ovladač (X360) koupil 4ks AA Eneloop (ty bílé) i s nabíječkou (ta lepší, co hlídá deltaV) kolem 500 a nemůžu si to vynachválit. Vždy mám druhý pár připravený k použití.Je to za cenu dvou kvalitních kabelů s USB-C a pohodlí je to nesrovnatelné.

A ano, mělo by to fungovat i bez baterek, pouze na kabelu. https://www.reddit.com/r/xbox/comments/lgqkvt/wi...

Super, díky. Přesně tohle jsem chtěl vědět.

Můžeš použít charge kit https://www.alza.cz/gaming/xbox-one-play-char... , takže nepřijdeš o možnost používat ovladač bezdrátově a případně můžeš během nabíjení pořád hrát a neřešíš vyměňování baterek.

keď nechceš baterky tak si kúp ovládač s káblom. výjde ťa to lacnejšie ako ho dokupovať... ináč po čase zistíš že ten kíbel je prekážka a baterky si tak či tak kúpiš.ja mám tieto a som spokojný... https://www.alza.cz/gp-speed-m451-4-aa-recyko...

Koupil jsem verzi s donglem a k tomu jsem koupil kablík USB-c, takže jsem plně vybaven pro hraní s i bez kabelu. Vzhledem k tomu, že budu hrát pouze na kompu a ne u tv, nemá pro mě používaná donglu příliš smysl.

Taky proč dongle když se ovladač připojí bluetooth a to má dnes snad každý rozumný počítač v sobě

Proč? Protože s proprietarním donglem to má lepší odezvu než přes BT. U myši/klávesnice to až tak nemusí vadit, ale u gamepadu ve hrách je to dost podstatný problém.

V balení toho ovladače nebyl kabel? Já mám ten starší (nemá třetí tlačítko, větší dongle, konektor usb micro, Bluetoth) a kabel tam byl přibalen. U toho kablíku od MS je dioda, která ukazuje že to máš vybitý.

Moje deska blučko neumí a nechce se mi neustále dokupovat baterky, potažmo investovat do nabíječky.

Předpokládám že to půjde.Já mám tedy ještě původní XONE ovladač co ještě nebyl BT a u PC jej používám výhradně bez baterek pouze s kabelem (nechtěl jsem dokupovat ten adaptér). Ale i na původním XONE to jde po kabelu. Předpokládal bych, že v tomto směru se snad nic nezměnilo.Co se týče Play and charge kitu, tak pokud ho brutálně nevylepšili od té první verze, jsou to vyhozené peníze. Na Ikea tužkovky mi jel ovladač 3 týdny. Zatímco s tou dobíjecí baterkou mi došlo co ten název ve skutečnosti znamená. Kdybych během hraní permanentně nedobíjel, tak bych si prostě nezahrál. Jen moc nechápu, k čemu tam vlastně byla ta baterka, jelikož ta chtěla nabít asi tak 3x za den. A pokud jsem ji večer dabil do plna, druhý den po návratu z práce byla stejně vybitá.

Funguje uplne normalne bez baterii jen s kabelem. Jak s PC, tak i s xboxem.